УЕФА ФУТСАЛ КУП: Економац лако против Кнопунта, али без полуфинала, сензација у Ђеру!

Економац је више пута током претходних година играо утакмицу за пласман у полуфинале УЕФА Футсал купа у последњем колу турнира, претходно је и Марбо имао своје блиставе тренутке, али никада до сада ниједан наш клуб није био толико близу фајнал фора. После победе против Пескаре, тај један гол минуса против Барселоне, у сусрету у којем је шампион Србије био, најблаже речено, равноправан ривал, остаће записан као пропуштена прилика, али ће цео турнир служити за понос и мотив више да се овде не стане већ покуша да се надокнади пропуштено у времену испред нас. Наравно, да би се то догодило, прво је неопходно оправдати епитет великог фаворита на домаћој сцени. Ове године је исход такав да је Барселона на фајнал фору, а Економац други на веома јаком турниру у Пескари.

У другој утакмици трећег, последњег кола Групе А Елитне рунде УЕФА Футсал купа Барселона је савладала Пескару и тако осигурала пласман међу четири најбоље екипе у Европи, где ће покушати да се домогне трећег трофеја, после оних из 2012. и 2014. године. Критичан период за шпанског представника је био после искључења Толре на истеку трећег минута. Међутим, сачували су мрежу током два минута са играчем мање, поново се истакао голман и капитен Пако Седано, а потом су на почетку другог полувремена отклонили сваку недоумицу. За непуна прва три минута, у 42 секунде, голове су дали Дијего и Рафа Лопез. У завршници су погодили још једном Дијего, у 39. минуту, на једној, као и Рескија у 40. на другој страни за коначних 3:1.

То је било далеко од оних прижељкиваних један или два гола разлике за Пескару (као и 3:0), којим би се Крагујевчани домогли завршног турнира…

Поред Барселоне, на завршни турнир су се пласирали Спортинг из Лисабона (ривал Економца из претходне фазе такмичења), као и Ђер, који је направио сензацију тријумфом над Лупаренсеом (оба клуба су у претходној фази била у групи са Барселоном). Последњи учесник биће познат после сутрашњег дуела актуелног првака Европе – Интера и некадашњег – Каирата.

Претходно, све што је било до Економца, одрадио је рутински. Шампион Србије је савладао холандски Кнопунт резултатом 7:3 (4:0). Економац је без много муке стигао до три гола предности већ до половине првог полувремена и после тога, смањеним интензитетом у наставку сусрета, без проблема привео утакмицу крају. Ређали су се голови Игора, Копање, Лазаревића, капитена Рнића и Иванковића, пре него што се у самој завршници голгетерски пробудио и Талес, са два поготка. На другој страни, Кнопунт је у последњих десет минута успео да ублажи пораз.

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА А – ТРЕЋЕ КОЛО

ЕКОНОМАЦ – КНОПУНТ 7:3 (4:0)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Игор у 2, 2:0 Копања у 4, 3:0 Лазаревић у 8, 4:0 Рнић у 14, 5:0 Иванковић у 31, 5:1 Ел Ганути у 32, 5:2 Бузит у 36, 6:2 Талес у 38, 7:2 Талес у 39, 7:3 Ел Ганути у 40. минуту. ДВОРАНА: „Ђовани Паоло II“. СУДИЈЕ: Олег Иванов (Украјина) и Адмир Захович (Словенија). ТРЕЋИ СУДИЈА: Едуардо Фернандес Коељо (Португал). ЖУТИ КАРТОНИ: Иванковић (Економац), Адил Зутане, Бузит (Кнопунт). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Економац 6 (3+3), Кнопунт 4 (3+1).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ (голман), ИГОР, РНИЋ (капитен), ЛАЗАРЕВИЋ, ТАЛЕС, Матијевић, Стојковић, Пршић, Иванковић, Рајчевић, Копања, Антонић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

КНОПУНТ: ВАН МАСБОМЕЛ (голман), АДИЛ ЗУТАНЕ, АТАХИРИ, ЕЛ АДЕЛ, ДЕ ГРОТ (капитен), Сејар, Ел Бакали, Бузит, Ел Ганули, Јамаи, Зујне (голман). Тренер: Хичам Бенхаму.

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА А (ПЕСКАРА)

Учесници: Барселона (Шпанија), Економац (Србија), Пескара (Италија) и Кнопунт (Холандија).

Прво коло: Барселона – Кнопунт 6:0 (3:0), Пескара – Економац 3:5 (2:1).

Друго коло: Економац – Барселона 2:3 (1:1), Пескара – Кнопунт 9:1 (3:1).

Треће коло – субота: Економац – Кнопунт 7:3 (4:0), Барселона – Пескара 3:1 (0:0).

ТАБЕЛА: 1. Барселона 9 бодова (гол-разлика 12:3), 2. Економац 6 (14:9), 3. Пескара 3 (13:9), 4. Кнопунт 0 (4:22).

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА Б (ЛИСАБОН)

Учесници: Хале Гуик (Холандија), Дина Москва (Русија), Национал (Хрватска) и Спортинг (Португалија).

Прво коло: Дина Москва – Национал 2:3 (1:1), Спортинг – Хале Гуик 3:2 (1:0)
Друго коло: Хале Гуик – Дина Москва 2:1 (0:1), Спортинг – Национал 3:1 (1:0)
Треће коло – субота: Национал – Хале Гуик 1:3 (0:2), Дина Москва – Спортинг 0:4 (0:2).

ТАБЕЛА: 1. Спортинг 9 бодова (10:3), 2. Хале Гуик 6 (7:5), 3. Национал 3 (5:8), 4. Дина Москва 0 (3:9).

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА Ц (ЂЕР)

Учесници: Сталица Минск (Белорусија), Керсон (Украјина), Ђер (Мађарска) и Лупаренсе (Италија).

Прво коло: Лупаренсе – Керсон 3:1 (1:0), Ђер – Сталица Минск 2:3 (0:0)
Друго коло: Сталица Минск – Лупаренсе 4:8 (2:2), Ђер – Керсон 3:2 (0:1)
Треће коло – субота: Керсон – Сталица Минск 7:3 (1:3), Лупаренсе – Ђер 4:6 (3:2).

ТАБЕЛА: 1. Ђер 6 бодова (гол-разлика 11:9), 2. Лупаренсе 6 (15:11), 3. Керсон 3 (10:9), 4. Сталица Минск 3 (10:17).

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА Д (ТОРЕХОН ДЕ АРДОЗ)

Учесници: Брага (Португал), Аутобергамо Дева (Румунија), Интер (Шпанија) и Каират (Казахстан).

Прво коло: Каират – Аутобергамо Дева 5:2 (2:1), Интер – Брага 7:0 (5:0)
Друго коло: Брага – Каират 1:4 (0:3), Интер – Аутобергамо Дева 2:1 (2:0)
Треће коло – недеља: Аутобергамо Дева – Брага (17.30), Каират – Интер (20.00).

ТАБЕЛА: 1. Интер 6 бодова (гол-разлика 9:1), 2. Каират 6 (9:3), 3. Аутобергамо Дева 0 (3:7), 4. Брага 0 (1:11).