ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Победе Нове Пазове, Јастрепца и Форума

После ремија Пирота и РБ-а, серију победа домаћина отворио је ФОН, а наставили су Нова Пазова и Јастребац, у вечерашњим утакмицама деветог кола Прве футсал лиге. И у оба сусрета је кључни број седам.

У Новој Пазови је победник одлучен до средине другог полувремена. Госте из Ниша је начео Лазић у самој завршници првог дела, а у седмом минуту наставка сусрета коначан резултат је поставио Кукољ – 2:0. Могли су гости да врате неизвесност, пошто је убрзо после тога искључен Милош Денић због другог жутог картона, али је домаћин издржао два минута са играчем мање на терену.

У Блацу је све решено у седам минута другог полувремена, убрзо после изједначујућег поготка Рамаданија, пошто је он поништио предност из првог полувремена, коју је домаћину донео Судимац. Ређали су се голови Ваљаревића, Бучића, Лутовца и Миленковића у том периоду, до завршних 5:1.

У јединој утакмици Друге футсал лиге одигране у суботу Форум је савладао Пут инжењеринг у Нишу резултатом 4:3 (1:0), па је тако уписао четврту узастопну победу, док је домаћин везао трећи пораз.

У понедељак је на програму чак пет утакмица у две српске лиге, а у елитној групи састаће се Деус футсал и Нови Пазар у Сремској Митровици од 20.30 часова.

(Насловна: Нова Пазова – Калча, фото: Б. Правиловић)

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

НОВА ПАЗОВА – КАЛЧА 2:0 (1:0)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Лазић у 20, 2:0 Кукољ у 27. минуту. ДВОРАНА: ОШ „Свети Сава”. ГЛЕДАЛАЦА: 150. СУДИЈЕ: Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Иван Бојовић (Лучани). ТРЕЋИ СУДИЈА: Небојша Панић (Београд). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Нова Пазова 9 (4+5), Калча 5 (1+4). ЖУТИ КАРТОН: М. Денић (Нова Пазова). ЦРВЕНИ КАРТОН: М. Денић (Нова Пазова) у 28. минуту.

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, ЖИВИЋ, ЛАЗИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, КРАСНИЋ, Рокнић, Шошо, Боројевић, Кукољ, М. Денић, И. Денић, Стојнић, Маргетић. Тренер: Горан Јакшић.

КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, ВРЗИЋ, ИЛИЋ, МАТЕЈЕВ, СТОЈАДИНОВИЋ, Павловић, Ристић, Н. Стојановић, М. Стојановић, Тасић, Максимовић. Тренер: Војкан Вукмировић.

ЈАСТРЕБАЦ – СМЕДЕРЕВО 5:1 (1:0)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Судимац у 6, 1:1 Рамадани у 25, 2:1 Ваљаревић у 26, 3:1 Бучић у 28, 4:1 Лутовац у 32, 5:1 Миленковић у 33. минуту. ДВОРАНА: „Чика Дача Јовановић”. СУДИЈЕ: Ђорђе Петровић и Бојан Буројевић (обојица из Чачка).

ЈАСТРЕБАЦ: ЉУБИСАВЉЕВИЋ, ВАЉАРЕВИЋ, СУДИМАЦ, САВОВИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, Ћирковић, Бучић, Марковић, Лапчевић, Лутовац, Недељић, Несторовић.

СМЕДЕРЕВО: МИЈУЦА, РАМАДАНИ, ФИЛИПОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, СТОЈИЉКОВИЋ, Сабљић, Јовановић, Инајетовић, Кнежевић, Мак.

Петак, 24. новембар

ПИРОТ: Пирот – РБ 4:4 (3:2)
(Станковић 6, 15, М. Пешић 19, Б. Костић 32 – Алексић 9, Солдатовић 16, 38, Тојчић 22)

Субота, 25. новембар

БЕОГРАД: ФОН – Само право 6:3 (3:1)
(Станковић 2, 29, Арсић 5, Цветковић 13, С. Манић 28, Пешић 36 – Љујић 15, 31, Мартиновић 40 – 10 метара)

Недеља, 26. новембар

БЛАЦЕ: Јастребац – Смедерево 5:1 (1:0)
(Судимац 6, Ваљаревић 26, Бучић 28, Лутовац 32, Миленковић 33 – Рамадани 25)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Калча 2:0 (1:0)
(Лазић 20, Кукољ 27)

Понедељак, 27. новембар

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Нови Пазар (20.30)
(Дворана: „Пинки”, судије: Тадија Стантић, Владимир Блажон и Бранислав Пантовић, делегат: Сеад Чочић)

Среда, 29. новембар

НОВИ САД: Тврђава Интернационал – Економац (20.00)
(Дворана: „Спенс”, судије: Милош Јоцовић и Благоје Мијаиловић, делегат: Предраг Бељевић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

ВРАЊЕ: Врање – Српска 7:1 (4:1)
(Стојановић 6, 14, 21, 25, Тасић 8, Н. Костић 12, Додић 32. – Поповић 4)

НИШ: Пут инжињеринг – Форум 3:4 (0:1)

БЕОГРАД: СК Економист – Сопот (17.30)
(Дворана: СЦ „Раковица”, судије: Владан Радуловић, Марко Савић и Славенко Матовић, делегат: Божидар Нинчић)

ИВАЊИЦА: Ивањица – Винтер спорт (18.00)
(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Петар Радојчић, Никола Алексић и Иван Бојовић, делегат: Александар Симић)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Викинг (19.00)
(Дворана: „Бреза”, судије: Марко Мартиновић, Бојан Богдановић и Далибор Станковић, делегат: Рајко Никитовић)

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – САС (19.30)
(Дворана: УСЦ „Пожаревац”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Небојша Маринковић, делегат: Михаило Надаждин)