УЕФА ФУТСАЛ КУП: Економац пети у Европи, Интер у полуфиналу!

Првак Европе Интер је последњи учесник завршног турнира УЕФА Футсал купа, који ће бити одржан у другој половини априла 2018. године, а српски шампион Економац је освојио пето место у Европи ове сезоне. То је исход недељног надметања у континенталном клупском такмичењу.

У одлучујућој утакмици Групе Д, Интер је савладао Каират, шампиона из 2013. и 2015, резултатом 5:3 (3:2). Голове у првом полувремену су дали Ортиз у 2, Елисандро у 6. и Рикардињо у 16. минуту за шпанског футсал великана, а за Каират су то учинили Александре Мораеш у 4. и четири минута касније Лео, који је донео изједначење у 28 секунди другог полувремена (3:3).

Уследила је драма у последњих скоро шест и по минута, у утакмици у којој је представнику Шпаније био довољан и бод због боље гол-разлике после два кола. Утакмица је преломљена у 34. минуту, када је голман Каирата Игита добио други жути картон, а Интер са играчем више десет секунди касније стигао до вођства преко Гадеије, који је искористио и пенал са десет метара у 39, што три минута раније није успео Рикардињо.

После оваквог исхода, српски представник, којем је измакао фајнал фор, заузео је укупно пето место, као екипа која међу другопласиранима из све четири групе са шест бодова има најбољу гол-разлику.

Домаћин завршног турнира биће одређен накнадно, а у конкуренцији су сви учесници – Интер, који је рекордер са четири круне и још три финала, затим прошлогодишњи вицешампион Спортинг, који је укупно два пута губио у утакмици за трофеј, двоструки првак Барселона (има још једно финале), као и дебитант Ђер.

(фото: КМФ Економац)

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА А (ПЕСКАРА)

Учесници: Барселона (Шпанија), Економац (Србија), Пескара (Италија) и Кнопунт (Холандија).

Прво коло: Барселона – Кнопунт 6:0 (3:0), Пескара – Економац 3:5 (2:1).

Друго коло: Економац – Барселона 2:3 (1:1), Пескара – Кнопунт 9:1 (3:1).

Треће коло – субота: Економац – Кнопунт 7:3 (4:0), Барселона – Пескара 3:1 (0:0).

ТАБЕЛА: 1. Барселона 9 бодова (гол-разлика 12:3), 2. Економац 6 (14:9), 3. Пескара 3 (13:9), 4. Кнопунт 0 (4:22).

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА Б (ЛИСАБОН)

Учесници: Хале Гуик (Холандија), Дина Москва (Русија), Национал (Хрватска) и Спортинг (Португалија).

Прво коло: Дина Москва – Национал 2:3 (1:1), Спортинг – Хале Гуик 3:2 (1:0)
Друго коло: Хале Гуик – Дина Москва 2:1 (0:1), Спортинг – Национал 3:1 (1:0)
Треће коло – субота: Национал – Хале Гуик 1:3 (0:2), Дина Москва – Спортинг 0:4 (0:2).

ТАБЕЛА: 1. Спортинг 9 бодова (10:3), 2. Хале Гуик 6 (7:5), 3. Национал 3 (5:8), 4. Дина Москва 0 (3:9).

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА Ц (ЂЕР)

Учесници: Сталица Минск (Белорусија), Керсон (Украјина), Ђер (Мађарска) и Лупаренсе (Италија).

Прво коло: Лупаренсе – Керсон 3:1 (1:0), Ђер – Сталица Минск 2:3 (0:0)
Друго коло: Сталица Минск – Лупаренсе 4:8 (2:2), Ђер – Керсон 3:2 (0:1)
Треће коло – субота: Керсон – Сталица Минск 7:3 (1:3), Лупаренсе – Ђер 4:6 (3:2).

ТАБЕЛА: 1. Ђер 6 бодова (гол-разлика 11:9), 2. Лупаренсе 6 (15:11), 3. Керсон 3 (10:9), 4. Сталица Минск 3 (10:17).

УЕФА ФУТСАЛ КУП – ЕЛИТНА РУНДА – ГРУПА Д (ТОРЕХОН ДЕ АРДОЗ)

Учесници: Брага (Португал), Аутобергамо Дева (Румунија), Интер (Шпанија) и Каират (Казахстан).

Прво коло: Каират – Аутобергамо Дева 5:2 (2:1), Интер – Брага 7:0 (5:0)
Друго коло: Брага – Каират 1:4 (0:3), Интер – Аутобергамо Дева 2:1 (2:0)
Треће коло: Аутобергамо Дева – Брага 5:8 (2:1), Каират – Интер 3:5 (2:3).

ТАБЕЛА: 1. Интер 9 бодова (гол-разлика 14:4), 2. Каират 6 (12:8), 3. Брага 3 (9:16), 4. Аутобергамо Дева 0 (8:15).