UEFA FUTSAL KUP: Ekonomac peti u Evropi, Inter u polufinalu!

Prvak Evrope Inter je poslednji učesnik završnog turnira UEFA Futsal kupa, koji će biti održan u drugoj polovini aprila 2018. godine, a srpski šampion Ekonomac je osvojio peto mesto u Evropi ove sezone. To je ishod nedeljnog nadmetanja u kontinentalnom klupskom takmičenju.

U odlučujućoj utakmici Grupe D, Inter je savladao Kairat, šampiona iz 2013. i 2015, rezultatom 5:3 (3:2). Golove u prvom poluvremenu su dali Ortiz u 2, Elisandro u 6. i Rikardinjo u 16. minutu za španskog futsal velikana, a za Kairat su to učinili Aleksandre Moraeš u 4. i četiri minuta kasnije Leo, koji je doneo izjednačenje u 28 sekundi drugog poluvremena (3:3).

Usledila je drama u poslednjih skoro šest i po minuta, u utakmici u kojoj je predstavniku Španije bio dovoljan i bod zbog bolje gol-razlike posle dva kola. Utakmica je prelomljena u 34. minutu, kada je golman Kairata Igita dobio drugi žuti karton, a Inter sa igračem više deset sekundi kasnije stigao do vođstva preko Gadeije, koji je iskoristio i penal sa deset metara u 39, što tri minuta ranije nije uspeo Rikardinjo.

Posle ovakvog ishoda, srpski predstavnik, kojem je izmakao fajnal for, zauzeo je ukupno peto mesto, kao ekipa koja među drugoplasiranima iz sve četiri grupe sa šest bodova ima najbolju gol-razliku.

Domaćin završnog turnira biće određen naknadno, a u konkurenciji su svi učesnici – Inter, koji je rekorder sa četiri krune i još tri finala, zatim prošlogodišnji vicešampion Sporting, koji je ukupno dva puta gubio u utakmici za trofej, dvostruki prvak Barselona (ima još jedno finale), kao i debitant Đer.

(foto: KMF Ekonomac)

UEFA FUTSAL KUP – ELITNA RUNDA – GRUPA A (PESKARA)

Učesnici: Barselona (Španija), Ekonomac (Srbija), Peskara (Italija) i Knopunt (Holandija).

Prvo kolo: Barselona – Knopunt 6:0 (3:0), Peskara – Ekonomac 3:5 (2:1).

Drugo kolo: Ekonomac – Barselona 2:3 (1:1), Peskara – Knopunt 9:1 (3:1).

Treće kolo – subota: Ekonomac – Knopunt 7:3 (4:0), Barselona – Peskara 3:1 (0:0).

TABELA: 1. Barselona 9 bodova (gol-razlika 12:3), 2. Ekonomac 6 (14:9), 3. Peskara 3 (13:9), 4. Knopunt 0 (4:22).

UEFA FUTSAL KUP – ELITNA RUNDA – GRUPA B (LISABON)

Učesnici: Hale Guik (Holandija), Dina Moskva (Rusija), Nacional (Hrvatska) i Sporting (Portugalija).

Prvo kolo: Dina Moskva – Nacional 2:3 (1:1), Sporting – Hale Guik 3:2 (1:0)
Drugo kolo: Hale Guik – Dina Moskva 2:1 (0:1), Sporting – Nacional 3:1 (1:0)
Treće kolo – subota: Nacional – Hale Guik 1:3 (0:2), Dina Moskva – Sporting 0:4 (0:2).

TABELA: 1. Sporting 9 bodova (10:3), 2. Hale Guik 6 (7:5), 3. Nacional 3 (5:8), 4. Dina Moskva 0 (3:9).

UEFA FUTSAL KUP – ELITNA RUNDA – GRUPA C (ĐER)

Učesnici: Stalica Minsk (Belorusija), Kerson (Ukrajina), Đer (Mađarska) i Luparense (Italija).

Prvo kolo: Luparense – Kerson 3:1 (1:0), Đer – Stalica Minsk 2:3 (0:0)
Drugo kolo: Stalica Minsk – Luparense 4:8 (2:2), Đer – Kerson 3:2 (0:1)
Treće kolo – subota: Kerson – Stalica Minsk 7:3 (1:3), Luparense – Đer 4:6 (3:2).

TABELA: 1. Đer 6 bodova (gol-razlika 11:9), 2. Luparense 6 (15:11), 3. Kerson 3 (10:9), 4. Stalica Minsk 3 (10:17).

UEFA FUTSAL KUP – ELITNA RUNDA – GRUPA D (TOREHON DE ARDOZ)

Učesnici: Braga (Portugal), Autobergamo Deva (Rumunija), Inter (Španija) i Kairat (Kazahstan).

Prvo kolo: Kairat – Autobergamo Deva 5:2 (2:1), Inter – Braga 7:0 (5:0)
Drugo kolo: Braga – Kairat 1:4 (0:3), Inter – Autobergamo Deva 2:1 (2:0)
Treće kolo: Autobergamo Deva – Braga 5:8 (2:1), Kairat – Inter 3:5 (2:3).

TABELA: 1. Inter 9 bodova (gol-razlika 14:4), 2. Kairat 6 (12:8), 3. Braga 3 (9:16), 4. Autobergamo Deva 0 (8:15).