ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Нови Пазар убедљив, заплет у друголигашком каравану

Нови Пазар у стопу прати Нову Пазову, не дозвољавајући другом фавориту такмичења, по прогнозама са почетка сезоне, ни тренутак да се опусти иза неприкосновеног Економца.

Управо после ремија са, у овом тренутку, главним ривалом за друго место на крају јесење полусезоне, Нови Пазар је везао пет победа, а последња, данашња, јесте најубедљивија – 10:3 (2:1) против Деус футсала, некадашњег вицешампиона Србије, у Сремској Митровици. „Фењераш“ Прве футсал лиге се држао све до 25. минута, када су Садовић и Каришик донели гостима одлучујућу предност (стигли су до 4:1), која је до краја порасла на убедљивих плус седам.

Пре Новог Пазара, победе у деветом колу шампионата Србије су уписали ФОН, Јастребац и Нова Пазова, нерешено су одиграли Пирот и РБ, а у среду се састају Тврђава Интернационал и Економац, који је прошле недеље заузео пето место у Европи.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

ДЕУС ФУТСАЛ – НОВИ ПАЗАР 3:10 (1:2)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Вукадиновић у 2, 0:2 Цветановић у 4, 1:2 Симић у 14, 1:3 Садовић у 25, 1:4 Каришик у 25, 1:5 Мутавџић у 30, 1:6 Павловић у 30, 2:6 Грабић у 35, 2:7 Радетинац у 37. минуту (пенал са 10 метара), 2:8 Садовић у 38. минуту, 3:8 Живковић у 39, 3:9 Павловић у 40, 3:10 Павловић у 40. минуту. ДВОРАНА: „Пинки” у Сремској Митровици. ГЛЕДАЛАЦА: 100. СУДИЈЕ: Тадија Стантић (Суботица) и Владимир Блажон (Рума). ТРЕЋИ СУДИЈА: Бранислав Пантовић (Рума). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Деус футсал 10 (4+6), Нови Пазар 6 (2+4). ЖУТИ КАРТОНИ: Живковић (Деус футсал), Цветановић, Садовић (Нови Пазар).

ДЕУС ФУТСАЛ: МРКОЊА, ЖИВКОВИЋ, СИМИЋ, ГРАБИЋ, КРСТИЋ, З. Јовановић, Миражић, Г. Јовановић, Мацановић, Сладојевић, Тодић, Живановић. Тренер: Ратко Грабић.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, ВУКАДИНОВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, ПАВЛОВИЋ, МУТАВЏИЋ, Реџовић, Радетинац, Садовић, Цамић, Мујовић, Каришик, Мицић. Тренер: Владан Цветановић.

Ако је судити по првих девет кола друголигашког каравана, онда је ово новоформирано такмичење испунило очекивања, пошто је донело прегршт занимљивих утакмица и велику неизвесност на табели. После тријумфа Врања на домаћем терену и Форума у Нишу, по две победе домаћина и гостију у понедељак донеле су нови заплет у врху, где првог и шестог дели само два бода, а чак прве четири екипе имају исти учинак – шест победа и три пораза, а три од те четири и исту гол-разлику +11!

Ивањичани су у паду форме, пошто су уписали други узастопни пораз, први на домаћем терену, против Винтер спорта – 3:6 (1:3). Тако су ови ривали изједначени на врху табеле, где је и Сопот, који је уписао бодове против ривала из београдске групе Друге футсал лиге прошле сезоне – Економиста, којег је савладао са 4:2 (2:1).

САС је пропустио прилику да се издвоји на челу табеле, пошто је поражен у Пожаревцу – 2:5 (0:3), од екипе која се са три везане победе попела на пето место и укључила у борбу за Прву футсал лигу. Такође, вечерас је до бодова стигао и Металац Колорадо, који је савладао „фењераша“ Викинга са 5:2 (2:0).

(Фото: Facebook/KMF Novi Pazar)

Петак, 24. новембар

ПИРОТ: Пирот – РБ 4:4 (3:2)
(Станковић 6, 15, М. Пешић 19, Б. Костић 32 – Алексић 9, Солдатовић 16, 38, Тојчић 22)

Субота, 25. новембар

БЕОГРАД: ФОН – Само право 6:3 (3:1)
(Станковић 2, 29, Арсић 5, Цветковић 13, С. Манић 28, Пешић 36 – Љујић 15, 31, Мартиновић 40 – 10 метара)

Недеља, 26. новембар

БЛАЦЕ: Јастребац – Смедерево 5:1 (1:0)
(Судимац 6, Ваљаревић 26, Бучић 28, Лутовац 32, Миленковић 33 – Рамадани 25)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Калча 2:0 (1:0)
(Лазић 20, Кукољ 27)

Понедељак, 27. новембар

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Нови Пазар 3:10 (1:2)
(Симић 14, Грабић 35, Живковић 39 – Вукадиновић 2, Цветановић 4, Садовић 25, 38, Каришик 25, Мутавџић 30, Павловић 30, 40, 40, Радетинац 37. – 10 метара)

Среда, 29. новембар

НОВИ САД: Тврђава Интернационал – Економац (20.00)
(Дворана: „Спенс”, судије: Милош Јоцовић и Благоје Мијаиловић, делегат: Предраг Бељевић)