ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Економац на бразилски погон!

У првој утакмици по повратку из Италије, где су завршили овогодишњи наступ у УЕФА футсал купу заузимањем петог места у Европи, Економац је савладао Тврђаву Интернационал резултатом 8:1 (2:1).

У последњој сусрету деветог кола шампионата Србије, у Новом Саду, у којем је у главној улози био Сими са четири поготка, неизвесности је било једино у првих 20 минута. Управо је Бразилац донео предност гостима средином првог полувремена, изједначио је капитен домаћина Милосавац, а за нови плус лидера шампионата Србије пре одласка на одмор је заслужан Борисов.

На почетку другог полувремена поново је погодио Сими, а потпуни крах домаћина виђен је у периоду од 27. до 31, минута када су гости дали чак пет голова, закључно са другим поготком Игора, уз још два Симија и један Пршића.

Пре Економца, бодове у овом колу су уписали  ФОН, Јастребац, Нова Пазова и Нови Пазар, док су нерешено одиграли Пирот и РБ.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

ТВРЂАВА ИНТЕРНАЦИОНАЛ – ЕКОНОМАЦ 1:8 (1:2)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Сими у 10, 1:1 Милосавац у 13, 1:2 Борисов у 17, 1:3 Сими у 22, 1:4 Пршић у 27, 1:5 Сими у 28, 1:6 Сими у 29, 1:7 Игор у 30, 1:8 Игор у 31. минуту. ДВОРАНА: „Спенс”. ГЛЕДАЛАЦА: 400. СУДИЈЕ: Милош Јоцовић (Нови Сад) и Петар Радојчић (Инђија). ТРЕЋИ СУДИЈА: Благоје Мијаиловић (Вршац). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Тврђава Интернационал 9 (4+5), Економац 7 (3+4). ЖУТИ КАРТОНИ: Губеринић, Целин (Тврђава Интернационал), Пршић (Економац).

ТВРЂАВА ИНТЕРНАЦИОНАЛ: ТОМИЋ, МИЛОСАВАЦ, ЂУРИЋ, ГУБЕРИНИЋ, ПОПОВИЋ, Беловић, Николић, Костић, Бајић, Раичевић, Целин, Вуловић, Илић, Ранисављевић. Тренер: Дејан Дамјановић.

ЕКОНОМАЦ: АНТОНИЋ, ИГОР, РНИЋ, ТАЛЕС, СИМИ, Матијевић, Рамић, Лазаревић, Пршић, Иванковић, Борисов, Рајчевић, Копања, Момчиловић. Тренер: Предраг Рајић.

Петак, 24. новембар

ПИРОТ: Пирот – РБ 4:4 (3:2)
(Станковић 6, 15, М. Пешић 19, Б. Костић 32 – Алексић 9, Солдатовић 16, 38, Тојчић 22)

Субота, 25. новембар

БЕОГРАД: ФОН – Само право 6:3 (3:1)
(Станковић 2, 29, Арсић 5, Цветковић 13, С. Манић 28, Пешић 36 – Љујић 15, 31, Мартиновић 40 – 10 метара)