НАЈАВА 10. КОЛА: Економцу против ФОН-а довољан и бод за јесењу титулу, Сопот планира да свргне Ивањицу

Још мало, па нестало…

У преводу: дубоко смо зашли у јесен, то јест, још два кола нас деле од спуштања завесе на први део првенства, до сада – без досаде, од сада – са апелом актерима на паркету да буду још бољи. Држаћемо им палчеве: знамо да то могу, у њиховим ногама има барута за још већа дела!

Економцу теоријски недостаје још бод до јесење круне, нема сумње – велики је фаворит да освоји сва три, без обзира што ће да укрсти копља с квалитетним ФОН-ом. Нису ли џаба Крагујевчани пети у Европи?

Смедереву не цветају руже, доказ – убедљив пораз минулог викенда у Блацу; дуел код куће с фењерашем из Сремске Митровице идеална је прилика за бег из опасне зоне. Рачуницу, пак, има и Деус футсал: хоће ли да се ишчупа зашто то не би урадио против тима који има свега четири бода више?

Само право – Јастребац: исход би унапред знала само баба Ванга, али пошто морамо коју и пре првог звиждука судије – гост ове сезоне није кљуцнуо ниједан бод ван своје авлије. Говори ли вам то нешто?

РБ је на страни ремијем против Пирота наговестио боље дане, док се у Тврђави Интернационал, после два узастопна пораза (Само право 4:5, Економац 1:8) руководе народном: трећа – срећа!

Може ли Владан Цветановић с Новим Пазаром да тријумфује у свом родном Нишу против Калче и задржи максималан учинак на гостовањима (Само право 5:4, РБ 6:1, Пирот 2:1, ФОН 2:1, Деус футсал 10:3)?

Све осим славља другопласиране Нове Пазове против Пирота, тима који је у последњих шест кола освојио само два бода, представљало би велико изненађење.

Боје репрезентације Србије на пријатељским утакмицама у Словачкој браниће осморица играча из домаће лиге: Момчиловић, Рајчевић, Матијевић, Пршић, Рамић (Економац), Вулић (Нова Пазова), Станковић (ФОН) и Милосавац (Тврђава Интернационал)

Друголигашка „папазјанија”, оличена у чињеници да су чак четири клуба бодовно поравната на челу табеле, викенду испред нас даје невиђену драж и дуеле са епитетима дербија.

Другопласирани Сопот ће у вароши под Космајем из петних жила да нападне водећу Ивањицу, не би ли јој приуштио трећи узастопни неуспех и натерао да у знак аларма упали црвену лампицу.

Винтер спорт, осокољен тријумфон под Голијом, чврсто верује да би подвиг могао да репризира и у Вршцу, иако се Форум налази у серији од четири победе.

Врање је бодовно фаворит у Руми, али не треба пренебрегнути податак да је то на Ђурђиц био и Пут инжињеринг, па је поклекао гостујући Викингу

Ако је по табели, САС не би требало да има већих проблема против СК Економиста, баш као ни Пожаревац у Београду против Српске, мада – у том мечу не бисмо искључили и дозу неизвесности.


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 10. КОЛО

Петак, 1. децембар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Деус футсал (18.00)
(Дворана: „Смедерево”, судије: Дејан Стајић, Марко Цветковић и Небојша Маринковић, делегат: Зоран Бенић)

Субота, 2. децембар

БЕОГРАД: Само право – Јастребац (17.30)
(Дворана: „Слодес”, судије: Драгутин Божовић, Милош Јоцовић и Ђорђе Нинић, делегат: Ненад Митић)

ВАЉЕВО: РБ – Тврђава Интернационал (19.00)
(Дворана: „15. септембар”, судије: Бојан Буројевић, Драган Радисавчевић и Иван Бојовић, делегат: Миливоје Томић)

НИШ: Калча – Нови Пазар (21.00)
(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Владан Радуловић, Петар Радојчић и Горан Радуловић, делегат: Миле Бекрић)

Недеља, 3. децембар

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Пирот (17.00)
(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Славенко Матовић, Никола Рабреновић и Небојша Панић, делегат: Роберт Петровић)

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – ФОН (19.00)
(Дворана: „Језеро”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Братислав Динић, делегат: Милош Берисавац)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 10. КОЛО

Петак, 1. децембар

РУМА: Викинг – Врање (18.30)
(Дворана: УСЦ „Рума”, судије: Никола Алексић, Ђорђе Нинић и Марко Савић, делегат: Горан Старчевић)

Субота, 2. децембар

СОПОТ: Сопот – Ивањица (20.15)
(Дворана: ОШ „Јовица Миловановић”, судије: Братислав Јовић, Оливер Николић и Небојша Маринковић, делегат: Дејан Продановић)

ВРШАЦ: Форум – Винтер спорт (20.30)
(Дворана: „Миленијум”, судије: Небојша Панић, Предраг Лазаревић и Владимир Блажон, делегат: Ђорђе Билић)

Понедељак, 4. децембар

ЗРЕЊАНИН: САС – СК Економист (19.00)
(Дворана: „Кристална”, судије: Далибор Станковић, Бојан Спасић и Марко Мартиновић, делегат: Саша Миленковић)

НИШ: Пут инжињеринг – Металац Колорадо (20.30)
(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Бојан Милић, Александар Минић и Жељко Стоилков, делегат: Ненад Мутавџић)

БЕОГРАД: Српска – Пожаревац (20.30)
(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Тадија Стантић, Благоје Мијаиловић и Предраг Лазаревић, делегат: Милош Лазаревић)