ЕП У СЛОВЕНИЈИ: Србија заустављена у четвртфиналу

Репрезентација Србије је елиминисана у четвртфиналу Европског првенства у Словенији.

Опет су Орлове зауставили Казахстанци. Болео је пораз пре две године у „Београдској арени“, у утакмици за бронзу, али тада није било места за жаљење јер је ривал био знатно бољи (2:5). Ове вечери то није био случај, а на крају је писало 1:3.

Гости су повели у 7. минуту преко Жаманкулова, који је искористио одбитак после ударца Дагласа Жуниора и одбране Аксентијевића. Ривал је удвостручио предност у 23. минуту из контранапада, пошто је претходно Коцић после дуела на средини терена остао на подлози. Судије се нису огласиле, Тајнан је затресао мрежу, а наши играчи су беспомоћно ширили руке према делиоцима правде.

Још доста прилика је било на обе стране. Највећу опасност за поново одличног Аксентијевића су представљали Даглас Жуниор и Тајнан, а Нургожин је у 13. минуту „боцнуо“ лопту у пречку преко нашег чувара мреже.

На другој страни, убедљиво најопаснији је био Рајчевић, који је два пута и затресао стативу у првом полувремену, после седамдесетак секунди игре и у 14. минуту. Дизао је атмосферу својим ударцима, подстицао бодрење бројних српских навијача који су дошли са разних страна, из Србије и региона, Аустрије, Немачке… Тако је било и у 4. минуту, када је шутирао три пута заредом – прво је одбранио Игита, па изблокирао Нургожин, а онда је послао лопту преко гола. Такође, у више наврата су Орлови покушали да изненаде ривала дугим додавањем Аксентијевића ка Симићу и његовим покушајима главом.

Иначе, у првом полувремену је Србија била оптерећена прекршајима, пошто је већ на средини тог дела игре стигла до пет.

Чинило се да наш национални тим сигурно клизи ка поразу, пошто никако није успевао да савлада Игиту. Међутим, коначно је Рајчевић затресао мрежу у 36. минуту и пробудио наду. Од тог тренутка је кренула опсада гола ривала са Коцићем као голманом-играчем. Ређали су се његови ударци, као и покушаји саиграча, тресао се оквир гола Игите, а Казахстанци су панично избацивали лопту и ретко покушавали да ураде нешто на другој страни терена.

Међутим, издржали су све нападе и искористили грешку Коцића 23 секунде пре краја, који је изгубио лопту, а Даглас Жуниор је послао у празну мрежу.

Тако ће Казахстан имати прилику да понови успех из Београда или га надмаши, а ривал у полуфиналу биће му бољи из дуела између Шпаније и Украјине.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО У СЛОВЕНИЈИ – ЧЕТВРТФИНАЛЕ

СРБИЈА – КАЗАХСТАН 1:3 (0:1)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Жаманкулов у 7, 0:2 Тајнан у 23, 1:2 Рајчевић у 36, 1:3 Даглас Жуниор у 40. минуту. ДВОРАНА: „Стожице“. ГЛЕДАЛАЦА: 5246. СУДИЈЕ: Камил Четин (Турска) и Марк Биркет (Енглеска). ТРЕЋИ СУДИЈА: Владимир Кадиков (Русија). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Србија 7 (5+2), Казахстан 7 (3+4). ЖУТИ КАРТОНИ: Тајнан (Казахстан), Перић, Аксентијевић (Србија).

СРБИЈА: АКСЕНТИЈЕВИЋ, ПЕРИЋ (капитен), КОЦИЋ, СИМИЋ, РАЈЧЕВИЋ, Матијевић, Ракић, Милосавац, Рамић, Томић, Станковић, Радовановић, Момчиловић, Вулић. Селектор: Горан Иванчић.

КАЗАХСТАН: ИГИТА, ДОВГАН, ЈЕСЕНАМАНОВ, ДАГЛАС ЖУНИОР, НУРГОЖИН, Тајнан, Жаманкулов, Сулејменов (капитен), Першин, Таку, Турсагулов, Оразов, Шамро. Селектор: Какау.

Резултате, извештаје и табеле свих утакмица на ЕП можете да погледате овде.