ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Економац прешао стотку, победили и Калча и Економист

У понедељак су одигране последње три утакмице у оквиру 12. кола лига под окриљем Фудбалског савеза Србије.

Актуелни шампион Србије није имао проблема у Сремској Митровици, где је задржао стопостотан учинак на домаћој сцени, против Деус футсала – 6:2 (4:1). Тренер најуспешније српске екипе Предраг Рајић против „фењераша“ је пружио прилику тројици играча који су са Економцем 2 били најбољи у јесењој полусезони у Трећој футсал лиги – Запад, а недавно су освојили и регионални куп. Тако су се у протоколу нашли Лазар Милосављевић, Саша Дигић и Андреја Стојчевски, који је поставио коначан резултат у 34. минуту. Претходно, пети гол гостију је био укупно њихов 100. у шампионату Србије ове сезоне, а дао га је Игор у 26. минуту. До сигурног вођства Економац је стигао преко Рајчевића у 8, Матијевића у 10. и Борисова у 11. и 16. минуту. Домаћин је повео преко Сладојевића у 7, а мрежу Крагујевчана је затресао и Тодић у 24. минуту.

У последњој утакмици дана, екипа Калче је победила Смедерево у Нишу – 5:3 (2:2), па се тако осамила на петој позицији Прве футсал лиге.

Претходно, у петак, Интернационал је савладао Пирот у Новом Саду са 6:2, у суботу је ФОН победио Нову Пазову у Београду са 9:4, док су у недељу Јастребац и РБ одиграли нерешено 2:2, а Нови Пазар био бољи од екипе Само право са 4:0.

У конкуренцији друголигаша, прво коло пролећне полусезоне је затворено данашњом убедљивом победом Економиста у Београду против последњепласираног Викинга – 5:0 (4:0). Дан раније су се радовали Форум против Сопота (6:4), Ивањица против Српске (4:3) и Винтер спорт против САС-а (5:2), а још почетком прошле недеље и Пожаревац после дуела са Пут инжењерингом (8:1), док су Врање и Металац Колорадо освојили по бод (4:4).

(Насловна фотографија: Детаљ са утакмице између Деус футсала и Економца – Facebook.com/KMFEkonomac.Kragujevac)