ОРЛИЋИ У ИТАЛИЈИ: Азури преокретом до победе

После утакмица у Врњачкој Бањи, на УЕФА развојном турниру и у квалификацијама за Олимпијске игре младих у Буенос Ајресу, омладинска репрезентација Србије нови изазов има ових дана у Италији, а пошто је претходно одрадила мини припреме у Спортском центру Фудбалског савеза Србије у Старој Пазови.

Изабраници селектора Владимира Јовановића одмеравају снаге са Азурима, попут њихових старијих колега на недавно одржаном Европском првенству у Словенији, а у првој утакмици су се радовали Италијани. Повели су Орлићи преко Јована Урошевића већ у трећем минуту, али је домаћин стигао до преокрета у првом полувремену за 41 секунду захваљујући головима Симонеа Акилија. Тада је већ постављен коначан резултат 2:1.

Другу пријатељску утакмицу у Новари, са истим ривалом, наша селекција одиграће сутра од 18 часова.

Актере ових дуела очекују квалификације за ЕП за играче до 19 година у 2019.

Рикардо Ћићоти и Никола Милашиновић на утакмици у Новари

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА ОМЛАДИНСКИХ СЕЛЕКЦИЈА

ИТАЛИЈА – СРБИЈА 2:1 (2:1)

ИТАЛИЈА: ЋАРОКИ (голман), ЋИЋОТИ, ПЕТИНАРИ, ЕТОРЕ, ЛО ЋИЋЕРО (капитен), Ферети, Филипони, Закарди, Наста, Акили, Маскерона, Палмеђани, Ђорђи, Берарди (голман), Барони (голман). Селектор: Кармине Тарантино.

СРБИЈА: МИЛАНОВИЋ (голман), ЈОВАНОВИЋ, МАРИНКОВИЋ, УРОШЕВИЋ, МИКОВИЋ (капитен), Ђорђевић, Чкоњевић, Росић, Петровић, Милашиновић, Арђељан, Миленовић, Мандић, Маргетић (голман). Селектор: Владимир Јовановић.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Урошевић у 3, 1:1 Акили у 16, 2:1 Акили у 17. минуту. ДВОРАНА: У Новари. СУДИЈЕ: Ђино Симонаци, Гауденцио Рафаели и Кјара Перона (сви из Италије). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Италија 5 (3+2), Србија 6 (4+2).

(фотографије: И. Гачић)