PRVA FUTSAL LIGA: Pobedili FON i RB, po bod za Samo pravo i Smederevo

Po jedna pobeda domaćina i gostiju i remi u utakmicama kojima je danas kompletirano 13. kolo Prve futsal lige.

Sva tri boda iz Pirota odneo je FON – 2:1 (0:0). Domaćin je tako nastavio niz bez pobede i deseto kolo zaredom (tri remija i sedam poraza u tom periodu), dok su Beograđani potvrdili da se neće odreći borbe za drugo i treće mesto pred plej-of dok god postoji šansa da to ostvare, iako su Novi Pazar i Nova Pazova značajno odmakli tokom jesenje polusezone.

U Valjevu se radovala ekipa RB-a i zadržala mesto u gornjoj polovini tabele. Izabranici Radeta Begovića su savladali Deus futsal rezultatom 4:2 (3:1). Strelci su bili Aleksić u 10, Vitorović u 10, Milovanović u 16. i Pajić u 29. minutu za RB, a Miražić u 20. i Simić u 29. minutu za ekipu iz Sremske Mitrovice. Gosti su sredinom drugog poluvremena ostali bez Trišića zbog drugog žutog kartona, pa su imali igrača manje dva minuta. A, glavobolju za domaćina je predstavljala povreda skočnog zgloba kapitena Ranisavljevića već u 10. minutu, zbog čega se nije vraćao na teren, kao ni igrač gostiju Jovanović, zbog povrede nosa u 37. minutu.

U uzbudljivoj utakmici u dvorani na Banjici domaćin je propustio priliku da u poslednjem minutu dođe do preokreta i sva tri boda prvi put posle više od tri meseca, pošto nije iskoristio penal sa 10 metara posle šestog prekršaja gostiju – 3:3 (2:3). Golove za Samo pravo su dali Mandić u 16, Denić u 20. i Đuričić u 24. minutu, dok je dvostruki strelac za Smederevo bio Ramadani, u 10. i 18. minutu, a jedan pogodak je dao Filipović, u 14. minutu.

U petak su trijumfovali Ekonomac i Internacional, a u subotu Nova Pazova.

(Detalj sa utakmice Samo pravo – Smederevo. Foto: A. Peković)