ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Сигурни Економац, Нови Пазар и Јастребац, изненађење у Срему

Три победе домаћина и једна гостију у утакмицама 14. кола Прве футсал лиге које су одигране у петак.

Економац је лако прошао кроз Смедерево и задржао стопостотан учинак у шампионату Србије – 5:0 (4:0). Троструки стрелац је био Талес – у 4, 16. и 19. минуту, а по један гол су дали Матијевић у 7. и Рајчевић у 28. минуту.

Улогу фаворита је оправдао и најближи пратилац Крагујевчана Нови Пазар, који је савладао РБ – 4:0 (2:0). Са друге стране, Нова Пазова је поражена у Сремској Митровици од Деус футсала, који је овом победом побегао са зачеља табеле – 6:2 (3:0).

Тамо је сада Пирот, којег је савладао Јастребац – 4:2 (2:0). После овог тријумфа, екипа из Блаца може да размишља и о евентуалној борби за плеј-оф, а њихов ривал ће имати главобоље у наредних осам кола. Пирот је последњу победу у Првој футсал лиги уписао управо против Јастрепца средином октобра прошле године (2:1).

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

Петак, 2. март

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Економац 0:5 (0:4)
(Талес 4, 16, 19, Матијевић 7, Рајчевић 28)
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – РБ 4:0 (2:0)
БЛАЦЕ: Јастребац – Пирот 4:2 (2:0)
СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Нова Пазова 6:2 (3:0)

Субота, 3. март

НИШ (Чаир): Калча – Само право (20.30)
(Делегат: Владан Миладиновић. Судија: Дејан Стајић, Бојан Милић и Александар Минић)

Недеља, 4. март

БЕОГРАД (Шумице): ФОН – Интернационал (20.30)
(Делегат: Ненад Митић. Судије: Братислав Јовић, Оливер Николић и Петар Радојчић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

ИВАЊИЦА (Дворана Кирило Савић): Ивањица – Пут инжињеринг (20.00)
(Делегат: Милош Лазаревић. Судије: Ђорђе Нинић, Марко Савић и Марко Мартиновић)
СОПОТ (ОШ Јелица Миловановић): Сопот – Српска (20.30)
(Делегат: Дејан Продановић. Судије: Владан Радуловић, Небојша Панић и Предраг Лазаревић)
ПОЖАРЕВАЦ
(УСЦ Пожаревац): Пожаревац – Врање (21.00)
(Делегат: Томислав Јаковљевић. Судије: Славенко Матовић, Никола Алексић и Никола Рабреновић)

ВРШАЦ (Миленијум): Форум – САС (17.00)
(Делегат: Горан Старчевић. Судије: Бојан Спасић, Марко Мартиновић и Благоје Мијаиловић)
БЕОГРАД (СЦ Раковица): Економист – Металац Колорадо (18.15)
(Делегат: Предраг Бељевић. Судије: Драгутин Божовић, Далибор Станковић и Марко Савић)
НИШ (ОШ Мика Антић): Винтер спорт – Викинг (19.30)
(Делегат: Ивица Младеновић. Судије: Александар Минић, Горан Радуловић и Дејан Стајић)