ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Победа Калче, Српска граби ка опстанку, реми у Пожаревцу

Једнак учинак домаћина и гостију у утакмицама 14. кола лига Фудбалског савеза Србије које су одигране у суботу.

У једином сусрету националног шампионата који је био на програму вечерас, после победа Економца, Новог Пазара, Јастрепца и Деус футсала у петак, три бода је уписала и екипа Калче. У Нишу није било дилеме, Само право је савладан резултатом 6:1 (0:0), па су тако Београђани низ без тријумфа продужили на шест кола. Освојили су само један бод у том периоду, што им је значајно закомпликовало позицију у борби за опстанак.

У друголигашком друштву су одигране две од три планиране утакмице пошто су из екипе Пут инжењеринга обавестили Ивањичане да нису у могућности да дођу, па ће о судбини тог дуела одлучити надлежни органи Фудбалског савеза Србије наредних дана.

У Сопоту, пред око 300 гледалаца, истоименог домаћина је изненадила екипа Српске – 4:7 (0:4). И док је Сопот после десетог кола, које је завршио на челној позицији, до данас уписао само бод и одаљио се од врха табеле, чини се да је тренер Милош Алиловић пронашао добитну комбинацију током зимске паузе, можда вредну и опстанка. Његови изабраници су прво пропустили прилику да на почетку пролећне полусезоне однесу бар бод из Ивањице, у дуелу са актуелним лидером (3:4), да би потом савладали друге две екипе које имају прволигашке амбиције. У понедељак је побеђена екипа Винтер спорта (4:2), а сада и Сопот, прошлосезонски ривал из такмичења на нивоу Београда, којем су се реванширали за пораз од јесенас у Хали спортова „Ранко Жеравица“ (0:4). Стрелци за домаћина су били Величковић у 26, Милутиновић у 31, Виријевић у 34. и Марко Јанићијевић у 40. минуту, док су голове за Српску дали Јовановић у 8, Срдановић у 10, Цимбаљевић у 16. и 26, Боснић у 20. и 36. и Јоцић у 39. минуту. Такође, гости нису искористили пенал са 10 метара у 15. минуту.

Утакмица у Пожаревцу је почела са 35 минута закашњења због заузетости дворане, пошто се одужио одбојкашки сусрет који је био на програму пре футсала.

У последњој утакмици вечери, пред око 400 гледалаца, по бод су освојиле екипе Пожаревца и Врања, која се тако на врху табеле изједначила, бар на кратко, са Ивањичанима – 3:3 (2:1). Стрелци за домаћина су били Дракулић у 7, Ранђеловић у 19. и Јеремић у 34. минуту, а за госте су голове дали Предраг Николић у 19, Милош Костић у 30. и Стошић у 32. минуту.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

Петак, 2. март

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Економац 0:5 (0:4)
(Талес 4, 16, 19, Матијевић 7, Рајчевић 28)
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – РБ 4:0 (2:0)
БЛАЦЕ: Јастребац – Пирот 4:2 (2:0)
(Лутовац 10, 22, 36, Вулетић 14 – М. Костић 37, Вукајловић аутогол 39)
СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Нова Пазова 6:2 (3:0)
(Сладојевић 12, 38, Грабић 13, 39, Радовановић 20, Живановић 39 – Рокнић 24, Шошо 32)

Субота, 3. март

НИШ: Калча – Само право 6:1 (0:0)

Недеља, 4. март

БЕОГРАД (Шумице): ФОН – Интернационал (20.30)
(Делегат: Ненад Митић. Судије: Братислав Јовић, Оливер Николић и Петар Радојчић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

ИВАЊИЦА: Ивањица – Пут инжињеринг – утакмица није одиграна
СОПОТ: Сопот – Српска 4:7 (0:4)
(Величковић 26, Милутиновић 31, Виријевић 34, М. Јанићијевић 40. – Јовановић 8, Срдановић 10, Цимбаљевић 16, 26, Боснић 20, 36, Јоцић 39)
ПОЖАРЕВАЦ
: Пожаревац – Врање 3:3 (2:1)
(Дракулић 7, Ранђеловић 19, Јеремић 34 – П. Николић 19, М. Костић 30, Стошић 32)

ВРШАЦ (Миленијум): Форум – САС (17.00)
(Делегат: Горан Старчевић. Судије: Бојан Спасић, Марко Мартиновић и Благоје Мијаиловић)
БЕОГРАД (СЦ Раковица): Економист – Металац Колорадо (18.15)
(Делегат: Предраг Бељевић. Судије: Драгутин Божовић, Далибор Станковић и Марко Савић)
НИШ (ОШ Мика Антић): Винтер спорт – Викинг (19.30)
(Делегат: Ивица Младеновић. Судије: Александар Минић, Горан Радуловић и Дејан Стајић)