ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Економац без грешке, Пирот побегао са дна табеле

Очекивана победа Економца и бег Пирота са зачеља табеле обележили су почетак 15. кола шампионата Србије.

У првој утакмици дана, дуелу екипа које се боре за опстанак, Пирот је савладао Деус футсал резултатом 2:1 (1:0) и престигао екипу из Сремске Митровице по броју бодова. Тако је уписао прву победу у Првој футсал лиги после скоро пет месеци, односно био је 11 кола без тријумфа (у том периоду је уписао укупно три бода).

У Крагујевцу, актуелни шампион и лидер је лако изашао на крај са екипом Само право – 8:1 (5:1), па и даље не зна за неуспех ове сезоне у домаћим такмичењима. Стрелци за Економац су били Матијевић у 2. и 12, Рајчевић у 7. и 38, Талес у 10. и 21, Васић у 20. и Рамић у 25. минуту, док је једини гол за београдску екипу дао Петковић у 7. минуту.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 15. КОЛО

Петак, 9. март

ПИРОТ: Пирот – Деус футсал 2:1 (1:0)
КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Само право 8:1 (5:1)
(Матијевић 2, 12, Рајчевић 7, 38, Талес 10, 21, Васић 20, Рамић 25. – Петковић 7)

Субота, 10. март

НОВИ САД: Интернационал – Јастребац (17.30)
(Дворана: „Спенс” (мала хала), судије: Драгутин Божовић, Далибор Станковић и Марко Мартиновић, делегат: Борис Правиловић)
ВАЉЕВО: РБ – Смедерево (21.00)
(Дворана: „15. септембар”, судије: Петар Радојчић, Никола Алексић и Славенко Матовић, делегат: Томислав Јаковљевић)
БЕОГРАД: ФОН – Калча (21.00)
(Дворана: „Шумице”, судије: Александар Јакшић, Бојан Спасић и Владан Радуловић, делегат: Миле Бекрић)

Недеља, 11. март

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Нови Пазар (20.00)
(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Владан Радуловић, Небојша Панић и Петар Радојчић, делегат: Ненад Митић)

(Играчи Економца после победе над екипом Само право – фото: КМФ Економац)