ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Радост за Нову Пазову и Калчу, пета победа у низу Српске!

Гостујуће екипе су имале више разлога за задовољство у утакмицама 17. кола лига под окриљем Фудбалског савеза Србије које су одигране у суботу.

Част домаћина је спасила Нова Пазова, која је оправдала улогу фаворита, пред око 200 гледалаца, против екипе Само право и победила резултатом 3:0 (1:0). Стрелци су били Боројевић у 9. и Краснић у 35. и 40. минуту.

У Блацу, пред око 300 гледалаца, у дуелу две екипе које су ове недеље завршиле такмичење у Купу Србије, славио је Калча – 4:1 (2:1). Голове за Нишлије су дали Максимовић у 9. и 33, Матејев у 20. и Ђорђевић у 38. минуту, а стрелац за Јастребац је био Цветановић у 9. минуту.

У Другој футсал лиги, одложена је утакмица Пут инжињеринг – САС, док је Српска уписала пету победу заредом и први пут у краткој историји клуба ће се наћи после једног комплетног кола изнад црте за опстанак у државном рангу такмичења. Савладан је Викинг у Руми резултатом 5:1 (1:0).

Дан раније, Сопот се радовао у Горњем Милановцу.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 17. КОЛО

Петак, 23. март
БЕОГРАД: ФОН – Деус Футсал ОДЛОЖЕНО

Субота, 24. март
БЛАЦЕ: Јастребац – Калча 1:4 (1:2)
(Максимовић 9, 33, Матејев 20, Ђорђевић 38 – Цветановић 9)
НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Само право 3:0 (1:0)
(Боројевић 9, Краснић 35, 40)

Недеља, 25. март
ПИРОТ (Кеј): Пирот – Смедерево (19.00)
(Делегат: Саша Миленковић. Судија: Небојша Панић, Владан Радуловић и Жељко Стоилков)
ВАЉЕВО (15.септембaр): РБ – Економац (21.00)
(Делегат: Роберт Петровић. Судије: Предраг Лазаревић, Ђорђе Нинић и Марко Мартиновић)

Понедељак, 26. март
НОВИ САД (Мaлa сала СПEНС-a): Интернационал – Нови Пазар (19.30)
(Делегат: Ђорђе Билић. Судије: Никола Алексић, Никола Рабреновић и Милош Јоцовић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 17. КОЛО

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Сопот 3:6 (1:3)
(Цветковић 16 – пенал са шест метара, 22, А. Николић 22 – Милутиновић 3, 6, 22, Ђурић 19, Симић 36, Виријевић 40)

РУМА: Викинг – Српска 1:5 (0:1)
НИШ: Пут инжињеринг – САС ОДЛОЖЕНО

ВРАЊЕ (СЦ Врање): Врање – Винтер спорт (18.00)
(Делегат: Милош Лазаревић. Судије: Петар Радојчић, Славенко Матовић и Оливер Николић)

БЕОГРАД (СЦ Раковица): Економист – Форум (18.15)
(Делегат: Божидар Нинчић. Судије: Братислав Јовић, Оливер Николић и Марко Савић
ПОЖАРЕВАЦ (УСЦ Пожаревац): Пожаревац – Ивањица (19.30)
(Делегат: Миливоје Томић. Судије: Драган Радисавчевић, Бојан Богдановић и Братислав Динић)