ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Нови Сад не прија Новопазарцима, радовали се и Ивањица и Економист

Занимљиво је било данас у Новом Саду и Београду, где су славили домаћини, као и у Пожаревцу, из којег је бодове однела гостујућа екипа.

Дерби 17. кола Прве футсал лиге у Новом Саду је оправдао очекивања, а одлука о победнику је пала у 38. минуту, када је Целин дао победоносни погодак за домаћина, његов други на овој утакмици, после првог у 33. минуту. Убрзо затим је Радетинац поставио коначан резултат 5:4 (2:1), у тренуцима када су гости покушавали да избегну пораз са капитеном Елдином Реџовићем као голманом-играчем. Иначе, Радетинац је дао гол и у 24, а његови саиграчи Садовић и Ступљанин у 17. и 30. минуту. У редовима Интернационала прецизни су били још капитен Милосавац, којег су гости и у најави утакмице истакли као највећу опасност, у 13. и 29, као и Ђурић у 16. минуту. Шансу за погодак из пенала са десет метара, при резултату 4:3, пропустио је домаћи играч Губеринић, шутирао је поред гола.

Овом победом, петом из шест кола пролећне полусезоне, у којој не зна за пораз, Интернационал се учврстио у горњој половини табеле и са правом може да размишља о плеј-офу, док је Нови Пазар први пут ове сезоне изгубио, а да са друге стране нису била њихова два главна ривала са врха табеле, Економац и Нова Пазова.

У суботу су победили Калча и Нова Пазова, дан раније се није играло у Београду, већ је та утакмица померена за среду, а синоћ су се радовали Смедерево и Економац.

У Другој футсал лиги, Ивањица је потврдила место на врху победом у Пожаревцу 4:3 (2:1), а домаћина сада само два бода деле од деветог места, које води у нижи ранг такмичења.

Шестим тријумфом у последњих седам кола Економист више није један од главних кандидата за испадање, већ екипа која може да размишља и о баражу за виши ранг такмичења. Београђани су данас били бољи од Форума резултатом 3:1 (2:0), па су Вршчани доспели у незавидну позицију, одмах иза раније отписаних Пут инжињеринга и Викинга.

У недељу, у дербију кола у Врању, није било победника, а у петак се радовао Сопот.

(Фото: Screenshot YouTube/Vertigo Produkcija)

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 17. КОЛО

Субота, 24. март
БЛАЦЕ: Јастребац – Калча 1:4 (1:2)
(Максимовић 9, 33, Матејев 20, Ђорђевић 38 – Цветановић 9)
НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Само право 3:0 (1:0)
(Боројевић 9, Краснић 35, 40)

Недеља, 25. март
ПИРОТ: Пирот – Смедерево 4:5 (0:3)
(Пејчић 25, 30, 35, Пешић 38 – Филиповић 5, 8, Лекић 18, Првуловић 27, 33)
ВАЉЕВО: РБ – Економац 1:3 (0:2)
(Алексић 24 – Игор 15, Рамић 19, 33)

Понедељак, 26. март
НОВИ САД: Интернационал – Нови Пазар 5:4 (2:1)
(Милосавац 13, 29, Целин 33, 38, Ђурић 16 – Садовић 17, Радетинац 24, 38, Ступљанин 30)

Среда, 28. март
БЕОГРАД (Шумице): ФОН – Деус Футсал (20.00)
(Делегат: Рајко Никитовић. Судије: Бојан Буројевић, Далибор Станковић и Марко Мартиновић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 17. КОЛО

Петак, 23. март
ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Сопот 3:6 (1:3)
(Цветковић 16 – пенал са шест метара, 22, А. Николић 22 – Милутиновић 3, 6, 22, Ђурић 19, Симић 36, Виријевић 40)

РУМА: Викинг – Српска 1:5 (0:1)
НИШ: Пут инжињеринг – САС ОДЛОЖЕНО

ВРАЊЕ: Врање – Винтер спорт 0:0

БЕОГРАД: Економист – Форум 3:1 (2:0)
ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Ивањица 3:4 (1:2)