ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Реми у Новом Пазару, бодови за Калчу, Врање и Форум

Две победе, реми и пораз домаћина у вечерашњим утакмицама 18. кола лига Фудбалског савеза Србије.

У дуелу екипа које имају амбиције да заиграју и у финалу плеј-офа ове сезоне, Нови Пазар и ФОН су одиграли нерешено – 1:1 (0:0). Пред око 250 гледалаца у дворани „Пендик“ гости су повели преко Петрова у 25, а изједначио је Танасковић у 28. минуту.

Тако су Новопазарци пропустили прилику да се изједначе по броју бодова на другом месту табеле са Новом Пазовом, која је у петак поражена у Крагујевцу. Такође, играло се и у четвртак, када је екипа Само право била боља од Пирота.

У другој утакмици вечери у шампионату Србије, Калча је савладао РБ резултатом 5:1 (2:1) и тако овог ривала, извесно, избацио из комбинација за плеј-оф, до којег се стиже пласманом на једно од првих шест места. Ваљевчани су тако наставили мршав низ у 2018, пошто су у последњих пет кола освојили само бод, па ће морати у завршници да буду веома обазриви када је реч о опстанку.

У Другој футсал лиги, убедљивом победом у Сопоту, пред око 400 гледалаца, над истоименим домаћином, резултатом 6:1 (1:0), Врање је, чини се, отписало тог ривала из трке за бараж за елитни ранг српског футсала. Четири кола пре краја, разлика је пет бодова. До тријумфа је Врањанце водио троструки стрелац Александар Јањић – у 28, 36. и 37, по један гол су дали Крстић у 3, Немања Костић у 27,  и Тасић у 38. минуту, док је једини погодак за Сопот уписао Јанићијевић у 34. минуту.

Убедљив је био и Форум, против последњепласираног Викинга – 5:0 (2:0), који је у Вршац дошао са шест играча у протоколу, па је тако прекинуо низ од три пораза и уписао нова три бода у неизвесној борби за опстанак. Пред око 100 гледалаца голове су дали Радак у 1, Јанковић у 17, Јоксимовић у 22, Анђелковић у 23. и Борковић у 29. минуту.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 18. КОЛО

Четвртак, 29. март
БЕОГРАД: Само право – Пирот 7:4 (4:2)
(Станић 7, Грбовић 9, Мандић 11, 32, Јанчевски 20, Денић 21, Милосављевић 31 – Б. Костић 15, 33, Стоиљковић 17, Пешић 23)

Петак, 30. март
КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Нова Пазова 5:0 (2:0)
(Рајчевић 12, 24, 38, Талес 20, Борисов 29)

Субота, 31. март
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – ФОН 1:1 (0:0)
(Танасковић 28 – Петров 25)
НИШ: Калча – РБ 5:1 (2:1)

Недеља, 1. април
СРЕМСКА МИТРОВИЦА (Пинки): Деус футсал – Јастребац (20.30)
(Делегат: Михаило Надаждин. Судије: Никола Алексић, Никола Рабреновић и Славенко Матовић)

Понедељак, 2. април
СМЕДЕРЕВО (Спортска хала Смедерево): Смедерево – Интернационал (19.30)
(Делегат: Томислав Јаковљевић. Судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Небојша Маринковић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 18. КОЛО

СОПОТ: Сопот – Врање 1:6 (0:1)
(Јанићијевић 34 – Крстић 3, Н. Костић 27, Ал. Јањић 28, 36, 37, Тасић 38)
ВРШАЦ: Форум – Викинг 5:0 (2:0)
(Радак 1, Јанковић 17, Јоксимовић 22, Анђелковић 23, Борковић 29)

ИВАЊИЦА (ОШ Кирило Савић): Ивањица – СК Економист (19.00)
(Делегат: Горан Старчевић. Судије: Бојан Буројевић, Братислав Динић и Бојан Богдановић)

ЗРЕЊАНИН (Кристална дворана): САС – Металац Колорадо (18.30)
(Делегат: Предраг Бељевић. Судије: Драгутин Божовић, Тадија Стантић и Милош Јоцовић)
БЕОГРАД (Хала спортова Ранко Жеравица): Српска – Пут инжењеринг (20.30)
(Делегат: Ненад Митић. Судије: Марко Мартиновић, Марко Савић и Далибор Станковић)

Четвртак, 12. април
НИШ (ОШ Мика Антић): Винтер спорт – Пожаревац
(Делегат: Небојша Ристић. Судије: Александар Минић, Дејан Стајић и Горан Радуловић)