СРБИЈА У ПОРТУГАЛУ: Првак Европе бољи за гол

Репрезентација Србије је поражена у првој пријатељској утакмици у Португалу од домаћина резултатом 2:3 (0:0).

Орлови, који су заиграли у знатно измењеном саставу у односу на Европско првенство, уосталом као и Португал, повели су у дворани у Синешу преко Стефана Ракића већ после 21 секунде другог полувремена. До преокрета је актуелни првак Европе стигао са три гола за 78 секунди, а стрелци су били Бруно Коељо у 24, Андре Коељо у 25. и Фабио Сесилио у 26. минуту. Коначан резултат је поставио капитен нашег националног тима Марко Перић из пенала са шест метара у 33. минуту.

Орлове је против Португала бодрио и фудбалски репрезентативац Србије Андрија Живковић, првотимац Бенфике.

Србија и Португал одиграће другу пријатељску утакмицу сутра од 18 часова, а следеће изазове, по актуелном распореду, изабраници селектора Горана Иванчића имаће у септембру у Москви против Русије, бронзане репрезентације из Љубљане.

Репрезентативац Србије Милош Симић, Тјаго Брито (дрес са бројем 6) и Бруно Коељо (7) из Португала. Фото: И. Гачић

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

ПОРТУГАЛ – СРБИЈА 3:2 (0:0)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Стефан Ракић у 21, 1:1 Бруно Коељо у 24, 2:1 Андре Коељо у 25, 3:1 Фабио Сесилио у 26, 3:2 Марко Перић (шест метара) у 33. минуту. ДВОРАНА: у Синешу. СУДИЈЕ: Мигел Кастиљо (Португал) и Петар Радојчић (Србија). ТРЕЋИ СУДИЈА: Рафаел Мартинс (Португал). ЖУТИ КАРТОН: Марко Перић (Србија).

ПОРТУГАЛ: БЕБЕ (голман, капитен), ТЈАГО БРИТО, БРУНО КОЕЉО, МАРСИО, НИЛСОН, Андре Коељо, Коељо, Афонсо, Фабио Сесилио, Марио Фреитас, Мигел Анжело, Ерик, Туња, Витор Уго (голман). Селектор: Жорж Браз.

СРБИЈА: ЈАКОВ ВУЛИЋ (голман), МАРКО ПЕРИЋ (капитен), СТЕФАН РАКИЋ, ДЕНИС РАМИЋ, МИЛОШ СИМИЋ, Андрија Станковић, Милан Мутавџић, Владан Весић, Кристијан Радин, Никола Матијевић, Стефан Крстић, Страхиња Петров, Урош Краснић, Мирослав Стефановић (голман). Селектор: Горан Иванчић.