ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Три гола Петрова и повреда судије у „Шумицама“, Нишлије у серији

У првој утакмици 19. кола шампионата Србије ФОН је био убедљив против Смедерева, савладао га је резултатом 6:0 (2:0) и тако оснажио позицију пред саму завршницу лигашког дела, у којем је циљ да задржи четврто место, док гостима остају бриге око опстанка.

Троструки стрелац, пред око 100 гледалаца у дворани „Шумице“, у 17, 25. и 35. минуту, био је Петров, којем је, очигледно, пријао боравак у националном тиму на гостовању у Португалу. По један гол су дали Цветковић у 5, Петрашевић у 27. и голман Јосимовић у 33. минуту, из свог голманског простора у тренуцима када су гости покушавали да ураде нешто више са голманом-играчем.

На сву муку Смедереваца су се надовезали повреда и искључење. У 35. минуту је Лекићу констатован потрес мозга без губитка свести, који је доживео при паду после дуела, па је морао да буде пребачен на додатне прегледе у Ургентни центар. У 38. минуту, због другог жутог картона, искључен је Јевтић.

Утакмицу у Београду су обележиле и повреде, па је тако већ у 4. минуту интернационалац Петар Радојчић, који је прошле недеље био делилац правде на утакмицама између Португала и Србије, морао да се повуче на место трећег судије. У ротацији, Драгутин Божовић је преузео улогу првог, а Ђорђе Нинић другог делиоца правде. У записнику утакмице стоји и примедба гостију на рачун суђења Нинића.

У дуелу две екипе са зачеља табеле Друге футсал лиге, Пут инжењеринг је победио Викинг у Нишу 6:4 (3:3), па је тако продужио низ без пораза на четири кола (по две победе и ремија). Друга утакмица заказана за данас, Врање – САС, одложена је због болести више гостујућих играча. Иначе, деветнаесто коло је отворено јуче победама Економиста и Ивањице.

(Фотографије: А. Пековић)

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 19. КОЛО

Субота, 7. април
БЕОГРАД: ФОН – Смедерево 6:0 (2:0)
(Цветковић 5, Петров 17, 25, 35, Петрашевић 27, Јосимовић 33)

Понедељак, 9. април
НОВА ПАЗОВА (ОШ Свети Сава): Нова Пазова – РБ (18.30)
(Делегат: Сеад Чочић. Судије: Владан Радуловић, Никола Рабреновић и Петар Радојчић)
БЛАЦЕ (Сала Чика Дача Јовановић): Јастребац – Нови Пазар (19.00)
(Делегат: Миле Бекрић. Судије: Славенко Матовић, Никола Алексић и Марко Савић)
ПИРОТ (Кеј): Пирот – Економац (19.00)
(Делегат: Ивица Младеновић. Судије: Дејан Стајић, Горан Радуловић и Александар Минић)
СРЕМСКА МИТРОВИЦА (Пинки): Деус футсал – Калча (19.30)
(Делегат: Роберт Петровић. Судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Бојан Буројевић)

Уторак, 10. април
НОВИ САД (Мала сала СПЕНС-а): Интернационал – Само право (19.30)
(Делегат: Ђорђе Билић. Судије: Тадија Стантић, Милош Јоцовић и Благоје Мијаиловић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 19. КОЛО

Петак, 6. април
БЕОГРАД: Економист – Винтер спорт 2:0 (0:0)
(Душанић аутогол 30, Додић 40)
ИВАЊИЦА: Ивањица – Форум 8:3 (4:1)
(Вукашиновић 4, 10, Д. Јовановић 12, 15, 34, Радоњић 33, Миздраковић 38, Б. Миловац аутогол 40 – Маричић аутогол 3, Богдановић 36, Стојковић 40)

НИШ: Пут инжењеринг – Викинг 6:4 (3:3)
ВРАЊЕ: Врање – САС ОДЛОЖЕНО

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ (Бреза): Металац Колорадо – Српска (19.00)
(Делегат: Рајко Никитовић. Судије: Бојан Милић, Драган Радисавчевић и Бојан Богдановић)
ПОЖАРЕВАЦ (УСЦ Пожаревац): Пожаревац – Сопот (19.30)
(Делегат: Братислав Денић. Судије: Братислав Јовић, Оливер Николић и Небојша Маринковић)