ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Економац броји преко 200, Пирот близу баража, радовао се и Металац Колорадо

Две победе и један пораз домаћина, као и две утакмице на које гости нису допутовали, обележили су суботу на теренима широм Србије у лигама под окриљем националног фудбалског савеза.

Пирот је изненадио у 21, претпоследњем колу и победом над Новом Пазовом резултатом 3:2 (0:1) и тако стигао веома близу места у баражу за опстанак, где ће 11. из елитног друштва играти против другопласиране екипе Друге футсал лиге. Наравно, не треба отписивати Деус футсал, пошто још има шансе да опстане, али некадашњем вицешампиону Србије су за то неопходне обе победе против екипа које се боре да избегну бараж (Смедерево и Само право), уз услов и да Пирот изгуби следећег викенда од Калче.

А, у Београду дилеме око победника није било, него се већ током првог полувремена постављало питање са колико голова разлике ће Економац савладати ФОН. На крају је на семафору писало 9:2 (5:0). Гости су повели већ после 45 секунди аутоголом Пешића, а затим су погађали Игор у 2, Талес у 9, Рајчевић у 14, Матијевић у 15. и 25, Рнић у 27, Стојчевски у 33. и Дигић у 39. минуту. За домаћина голове су дали Петрашевић у 24. и Арсић у 37. минуту. Иначе, гол Игора је 200. ове сезоне за најбољу српску екипу, која је сада стигла чак до 207 погодака из 30 утакмица на домаћој и међународној сцени. Такође, ово је 28. победа Економца, који је доживео само два пораза – од Спортинга и Барселоне, учесника завршног турнира Футсал купа, оба пута 2:3.

У Другој футсал лиги коло је почело победом Металца Колорада, после седам сусрета заредом у којима то није учинила екипа из Горњег Милановца, која се бори за опстанак. Савладан је Пут инжењеринг резултатом 7:3 (3:1).

Чак две утакмице 21. кола лига под окриљем Фудбалског савеза Србије, Нови Пазар – Калча и Врање – Викинг, нису одигране данас јер су гости обавестили надлежне и домаћине да неће доћи у заказаном термину. О судбини ових сусрета одлучиће дисциплински орган ФСС, а извесно је да ће обе утакмице бити регистроване службеним резултатом 5:0 за домаћине.

(Фото: Денис Рамић, Никола Матијевић, Талес и Игор са генералним секретаром клуба Николом Фржовићем и тренером Предрагом Рајићем – КМФ Економац)

БЕОГРАД: ФОН – Економац 2:9 (0:5)
(Петрашевић 24, Арсић 37 – Игор 2, Талес 9, Рајчевић 14, Матијевић 15, 25, Рнић 27, Стојчевски 33, Дигић 39)

Понедељак, 23. април
НОВИ САД (Мала сала СПЕНС-а): Интернационал – РБ (18.00)
(Делегат: Роберт Петровић. Судије: Славенко Матовић, Никола Рабреновић и Милош Јоцовић)
СРЕМСКА МИТРОВИЦА (Пинки): Деус футсал – Смедерево (19.30)
(Делегат: Сеад Чочић. Судије: Владан Радуловић, Тадија Стантић и Никола Алексић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 21. КОЛО

ВРАЊЕ: Врање – Викинг НИЈЕ ОДИГРАНО
ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Пут инжeњеринг 7:3 (3:1)

Недеља, 22. април
БЕОГРАД (СЦ Раковица): Економист – САС (18.15)
(Делегат: Предраг Бељевић. Судије: Милош Јоцовић, Благоје Мијаиловић и Драгутин Божовић)
НИШ (ОШ Мика Антић): Винтер спорт – Форум (20.30)
(Делегат: Ивица Младеновић. Судије: Предраг Стајић, Бојан Милић и Братислав Јовић)

ИВАЊИЦА (ОШ Кирило Савић): Ивањица – Сопот (19.30)
(Делегат: Миливоје Томић. Судије: Бојан Богдановић, Братислав Динић и Драган Радисавчевић)
ПОЖАРЕВАЦ (УСЦ Пожаревац): Пожаревац – Српска (19.30)
(Делегат: Миле Бекрић. Судије: Ђорђе Петровић, Бојан Буројевић и Александар Јакшић)