ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: САС обезбедио опстанак, Форум у проблему

О опстанку у Другој футсал лиги одлучиће Пожаревац, Сопот, Форум и Металац Колорадо (остале су две позиције), док је САС обезбедио место у истом рангу такмичења и у следећој сезони. Ово је јасно после две утакмице 21, претпоследњег кола које су одигране у недељу.

Зрењанинци су пребринули све бриге победом у Београду над Економистом – 5:3 (2:1). До тријумфа су стигли головима Живанова у 33, 38. и 40, Делића у 8. и Шкорића у 16. минуту, док су поготке за домаћина дали Алексић у 17. и 22. и Поповић у 38. минуту.

У Нишу изненађења није било. Винтер спорт је наставио трку за друго место и дуел са 11. из Прве футсал лиге у баражу победом над Форумом – 8:4 (3:3). Вршчани су у најтежој позицији у овом тренутку од горе поменутих ривала пошто до краја сезоне могу да освоје још највише три бода. У последњем колу Форум ће дочекати Металац Колорадо, који је јуче савладао Пут инжењеринг.

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 21. КОЛО

Субота, 21. април
ВРАЊЕ: Врање – Викинг НИЈЕ ОДИГРАНО
ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Металац Колорадо – Пут инжeњеринг 7:3 (3:1)

Недеља, 22. април
БЕОГРАД: Економист – САС 3:5 (1:2)
(Алексић 17, 22, 38 – Живанов 33, 38, 40, Делић 8, Шкорић 16)
НИШ: Винтер спорт – Форум 8:4 (3:3)

Понедељак, 23. април
ИВАЊИЦА (ОШ Кирило Савић): Ивањица – Сопот (19.30)
(Делегат: Миливоје Томић. Судије: Бојан Богдановић, Братислав Динић и Драган Радисавчевић)
ПОЖАРЕВАЦ (УСЦ Пожаревац): Пожаревац – Српска (19.30)
(Делегат: Миле Бекрић. Судије: Ђорђе Петровић, Бојан Буројевић и Александар Јакшић)