ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: РБ и Пожаревац добитници дана, победили и Деус футсал и Ивањица

Неке дилеме су разрешене после утакмица 21. кола лига Фудбалског савеза Србије одиграних у понедељак, али нас очекује још доста узбуђења следећег викенда.

Последње коло Прве футсал лиге донеће одговор на питање ко ће директно испасти, а ко ће играти бараж за опстанак. Деус футсал је савладао Смедерево у Сремској Митровици резултатом 1:0 (0:0), голом Миражића у 28. минуту и сачувао наду да може да избегне последњу позицију, односно да ће претећи Пирот, који је у суботу био бољи од Нове Пазове, у дану када је славио и Економац. Ипак, да би то учинио, уз пораз Пирота против Калче у Нишу следећег викенда, Деусу је потребно да да слави у Београду против екипе Само право, која је победила у Блацу и последњем колу ће покушати да избори опстанак. За то ће, извесно, бити неопходно Београђанима да освоје више бодова него Смедерево против Новог Пазара.

А у Новом Саду, пред око 100 гледалаца, РБ је дошао до бода који је, практично, вредан опстанка – 5:5 (3:3). Стрелци за Интернационал су били Целин у 4. и 24, Губеринић у 8, Маројевић у 18. и Летић у 23. минуту, а за Ваљевчане су голове дали Тојчић у 6, Божић у 12, Ранисављевић у 13, Прокић у 28. и Марковић у 37. минуту. Новосађани су пропустили прилику да победом осигурају пето место пред плеј-оф и да имају веће шансе да чак и као четврти заврше лигашки део такмичења.

У Другој футсал лиги, у Ивањици, изненађења није било. Нови прволигаш је савладао Сопот резултатом 4:1 (0:0) и тако у данима славља уписао још један тријумф, док је гостима продужио бесане ноћи.

Dragi nasi,srecan ulazak u prvu ligu!Puno uspeha i srece!🍀🍻🙌⚽🏆🏆🏆🏆Bravooo majstoriiiiiiiiii!

Geplaatst door Vida Bojovic-Ilic op maandag 23 april 2018

У другом сусрету је потврђено да ће Пожаревљани бити друголигаши и од јесени – Српска је савладана 8:1 (4:0). Голове за домаћина, пред око 250 гледалаца, дали су Ненад Симић у 11, 29. и 38, Јовановић у 14, 16. и 21, Владимир Симић у 22. и Радојчић у 20. минуту, док је гол за госте дао Перишић у 23. минуту.

Претходно, победили су и Металац Колорадо, САС и Винтер спорт, а два нова трећелигаша добићемо у конкуренцији Сопота, Форума и Металца Колорада. Сопот дочекује Винтер спорт у 22. колу, а међусобно се састају Вршчани и Горњомилановчани.

Заостала утакмица 20. кола, Викинг – Металац Колорадо, биће одиграна у уторак, 24. априла у Руми од 20.20 часова.

(Насловна фотографија: Детаљ са утакмице између Пожаревца и Српске – Facebook/Kulturno Sportski Centar “Požarevac”)