FUTSAL LIGE SRBIJE: RB i Požarevac dobitnici dana, pobedili i Deus futsal i Ivanjica

Neke dileme su razrešene posle utakmica 21. kola liga Fudbalskog saveza Srbije odigranih u ponedeljak, ali nas očekuje još dosta uzbuđenja sledećeg vikenda.

Poslednje kolo Prve futsal lige doneće odgovor na pitanje ko će direktno ispasti, a ko će igrati baraž za opstanak. Deus futsal je savladao Smederevo u Sremskoj Mitrovici rezultatom 1:0 (0:0), golom Miražića u 28. minutu i sačuvao nadu da može da izbegne poslednju poziciju, odnosno da će preteći Pirot, koji je u subotu bio bolji od Nove Pazove, u danu kada je slavio i Ekonomac. Ipak, da bi to učinio, uz poraz Pirota protiv Kalče u Nišu sledećeg vikenda, Deusu je potrebno da da slavi u Beogradu protiv ekipe Samo pravo, koja je pobedila u Blacu i poslednjem kolu će pokušati da izbori opstanak. Za to će, izvesno, biti neophodno Beograđanima da osvoje više bodova nego Smederevo protiv Novog Pazara.

A u Novom Sadu, pred oko 100 gledalaca, RB je došao do boda koji je, praktično, vredan opstanka – 5:5 (3:3). Strelci za Internacional su bili Celin u 4. i 24, Guberinić u 8, Marojević u 18. i Letić u 23. minutu, a za Valjevčane su golove dali Tojčić u 6, Božić u 12, Ranisavljević u 13, Prokić u 28. i Marković u 37. minutu. Novosađani su propustili priliku da pobedom osiguraju peto mesto pred plej-of i da imaju veće šanse da čak i kao četvrti završe ligaški deo takmičenja.

U Drugoj futsal ligi, u Ivanjici, iznenađenja nije bilo. Novi prvoligaš je savladao Sopot rezultatom 4:1 (0:0) i tako u danima slavlja upisao još jedan trijumf, dok je gostima produžio besane noći.

Dragi nasi,srecan ulazak u prvu ligu!Puno uspeha i srece!🍀🍻🙌⚽🏆🏆🏆🏆Bravooo majstoriiiiiiiiii!

Geplaatst door Vida Bojovic-Ilic op maandag 23 april 2018

U drugom susretu je potvrđeno da će Požarevljani biti drugoligaši i od jeseni – Srpska je savladana 8:1 (4:0). Golove za domaćina, pred oko 250 gledalaca, dali su Nenad Simić u 11, 29. i 38, Jovanović u 14, 16. i 21, Vladimir Simić u 22. i Radojčić u 20. minutu, dok je gol za goste dao Perišić u 23. minutu.

Prethodno, pobedili su i Metalac Kolorado, SAS i Vinter sport, a dva nova trećeligaša dobićemo u konkurenciji Sopota, Foruma i Metalca Kolorada. Sopot dočekuje Vinter sport u 22. kolu, a međusobno se sastaju Vrščani i Gornjomilanovčani.

Zaostala utakmica 20. kola, Viking – Metalac Kolorado, biće odigrana u utorak, 24. aprila u Rumi od 20.20 časova.

(Naslovna fotografija: Detalj sa utakmice između Požarevca i Srpske – Facebook/Kulturno Sportski Centar “Požarevac”)