ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Два ремија, ФОН иде у плеј-оф са четвртог места

После утакмица одиграних у петак, које су дале одговоре на скоро сва питања када је реч о пласману клубова у Првој футсал лиги, у суботу је решена и последња дилема.

ФОН је испустио два гола предности у другом полувремену, али је однео бод из дуела са екипом РБ-а у Ваљеву – 3:3 (1:3), довољно да осигура четврту позицију. Тако ће у четвртфиналу плеј-офа прво гостовати екипи Интернационала у периоду од 4. до 7. маја, док ће реванш бити одигран у Београду недељу дана касније. Победник тог дуела ће се састати са Економцем у полуфиналу. Разлога за задовољство имају и Ваљевчани, који су завршили дебитантску сезону у елити на седмом месту, првом испод црте за плеј-оф, али са обезбеђеним опстанком, што је био основни циљ.

Најбољи актер дуела у Ваљеву био је Божић, средином другог полувремена асистирао је Радојичићу, потом и сам савладао голмана гостију Јосимовића за важан реми.

У другом сусрету 22, последњег кола шампионата Србије одиграном у суботу, виђен је још један реми. У Нишу је било 1:1, у дуелу Калче, којег очекују четвртфинални изазови против Новог Пазара и Пирота, који ће се надметати у баражу за опстанак против другопласиране екипе из Друге футсал лиге (Винтер спорт или Врање).

Нишлије су у мирној утакмици стекле капитал преко запаженог Марка Илића, да би Пироћанци изједначили голом младог Ненада Стојића.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 22. КОЛО

Петак, 27. април
СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Нови Пазар 6:3 (1:1)
(Ранчић 18, Филиповић 23, Сабљић 29, Лекић 33, Рамадани 34, 40 – Павловић 14, 21, Кнежевић 35)
КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Јастребац 10:3 (6:0)
(Игор 5, 6, 28, 37, Рајчевић 7, 35, Пршић 13, Рамић 16, Рнић 20, Стојчевски 30 – Вулетић 23, Рајковић 31, 39)
БЕОГРАД: Само право – Деус футсал 13:1 (6:1)
(Милосављевић 4, 10, 32, Бркић 13, Петковић 13, 14, 35, Миленовић 20, 38, Јанчевски 23, 31, Мандић 24, 30 – Тодић 12)

Субота, 28. април
ВАЉЕВО: РБ – ФОН 3:3 (1:3)
(Прокић 7, Радојичић 28, Божић 29 – Кокотовић 8, Станковић 8, Ерац 19)
НИШ: Калча – Пирот 1:1 (1:0)
(Илић 14 – Н. Стојић 26)

Недеља, 29. април
НОВА ПАЗОВА (ОШ Растко Немањић – Свети Сава): Нова Пазова – Интернационал (20.00)
(Делегат: Александар Симић. Судије: Владан Радуловић, Славенко Матовић и Небојша Панић)