PRVA FUTSAL LIGA: Dva remija, FON ide u plej-of sa četvrtog mesta

Posle utakmica odigranih u petak, koje su dale odgovore na skoro sva pitanja kada je reč o plasmanu klubova u Prvoj futsal ligi, u subotu je rešena i poslednja dilema.

FON je ispustio dva gola prednosti u drugom poluvremenu, ali je odneo bod iz duela sa ekipom RB-a u Valjevu – 3:3 (1:3), dovoljno da osigura četvrtu poziciju. Tako će u četvrtfinalu plej-ofa prvo gostovati ekipi Internacionala u periodu od 4. do 7. maja, dok će revanš biti odigran u Beogradu nedelju dana kasnije. Pobednik tog duela će se sastati sa Ekonomcem u polufinalu. Razloga za zadovoljstvo imaju i Valjevčani, koji su završili debitantsku sezonu u eliti na sedmom mestu, prvom ispod crte za plej-of, ali sa obezbeđenim opstankom, što je bio osnovni cilj.

Najbolji akter duela u Valjevu bio je Božić, sredinom drugog poluvremena asistirao je Radojičiću, potom i sam savladao golmana gostiju Josimovića za važan remi.

U drugom susretu 22, poslednjeg kola šampionata Srbije odigranom u subotu, viđen je još jedan remi. U Nišu je bilo 1:1, u duelu Kalče, kojeg očekuju četvrtfinalni izazovi protiv Novog Pazara i Pirota, koji će se nadmetati u baražu za opstanak protiv drugoplasirane ekipe iz Druge futsal lige (Vinter sport ili Vranje).

Nišlije su u mirnoj utakmici stekle kapital preko zapaženog Marka Ilića, da bi Piroćanci izjednačili golom mladog Nenada Stojića.

PRVA FUTSAL LIGA – 22. KOLO

Petak, 27. april
SMEDEREVO: Smederevo – Novi Pazar 6:3 (1:1)
(Rančić 18, Filipović 23, Sabljić 29, Lekić 33, Ramadani 34, 40 – Pavlović 14, 21, Knežević 35)
KRAGUJEVAC: Ekonomac – Jastrebac 10:3 (6:0)
(Igor 5, 6, 28, 37, Rajčević 7, 35, Pršić 13, Ramić 16, Rnić 20, Stojčevski 30 – Vuletić 23, Rajković 31, 39)
BEOGRAD: Samo pravo – Deus futsal 13:1 (6:1)
(Milosavljević 4, 10, 32, Brkić 13, Petković 13, 14, 35, Milenović 20, 38, Jančevski 23, 31, Mandić 24, 30 – Todić 12)

Subota, 28. april
VALJEVO: RB – FON 3:3 (1:3)
(Prokić 7, Radojičić 28, Božić 29 – Kokotović 8, Stanković 8, Erac 19)
NIŠ: Kalča – Pirot 1:1 (1:0)
(Ilić 14 – N. Stojić 26)

Nedelja, 29. april
NOVA PAZOVA (OŠ Rastko Nemanjić – Sveti Sava): Nova Pazova – Internacional (20.00)
(Delegat: Aleksandar Simić. Sudije: Vladan Radulović, Slavenko Matović i Nebojša Panić)