ПЛЕЈ-ОФ И ПЛЕЈ-АУТ: ФОН већ у полуфиналу, Нишлије на „плус два“

Радост Београђана у Новом Саду и Нишлија на домаћем терену у првим утакмицама доигравања за титулу, односно попуну Прве футсал лиге за сезону 2018/19.

Двомеч Интернационала и ФОН-а, у четвртфиналу плеј-офа, решен је већ у првом полувремену прве утакмице, пред око 200 гледалаца у Малој сали СПЕНС-а. Ређали су се голови гостију, по два су дали Пешић и капитен Манић, а по један Петров и Арсић (6:0), довољно за миран одлазак на одмор и рутински одиграно друго полувреме до завршних 8:2. По још један гол су дали Пешић и Петров, док су мрежу ФОН-а затресли капитен Милосавац и Летић. Тако су се Београђани реванширали ривалу за два пораза у лигашком делу такмичења (3:4 и 2:4) и већ могу да размишљају о полуфиналним сусретима са Економцем. Иако су чуда могућа, тешко је очекивати да ће испустити огромну предност на домаћем терену.

Почетни ударац на утакмици у Новом Саду је извео Константин Јанковић, малишан коме је ове вечери била посвећена сада већ традиционална хуманитарна акција коју организује Интернационал када је домаћин.

У првој утакмици баража за попуну елитног ранга такмичења за сезону 2018/19, Винтер спорт, трећепласирана екипа Друге футсал лиге, стекла је два гола предности пред реванш у Београду пошто је савладала Само право на домаћем терену у ОШ „Мика Антић“, пред око 150 гледалаца, резултатом 4:2 (1:1). Стрелци су били Ценић у 10. и 23, Душан Станковић у 29. и Ристић у 38. минуту за Нишлије, а Ђуричић у 19. и Бркић у 26. минуту екипу из Београда.

Реванш утакмице биће одигране у периоду између 11. и 14. маја.

(Фото: Screenshot – YouTube/Vertigo Produkcija)

ПЛЕЈ-ОФ ШАМПИОНАТА СРБИЈЕ – ПРВЕ УТАКМИЦЕ ЧЕТВРТФИНАЛА

Субота, 5. мај
НОВИ САД: Интернационал – ФОН 2:8 (0:6)
(Милосавац 28, Летић 40 – Пешић 4, 17, 21, Манић 13, 14, Арсић 19, Петров 19, 36)

Понедељак, 7. мај
НИШ (Чаир): Калча – Нови Пазар (19.30)
(Делегат: Миле Бекрић. Судије: Владан Радуловић, Небојша Панић и Предраг Лазаревић)

ПЛЕЈ-АУТ ШАМПИОНАТА СРБИЈЕ – ПРВЕ УТАКМИЦЕ

НИШ: Винтер спорт – Само право 4:2 (1:1)
(Ценић 10, 23, Д. Станковић 29, Ристић 38 – Ђуричић 19, Бркић 26)

ВРАЊЕ (Спортска хала Врање): Врање – Пирот (19.00)
(Делегат: Небојша Ристић. Судије: Бојан Милић, Алекснадар Минић и Горан Радуловић)