ПЛЕЈ-ОФ И ПЛЕЈ-АУТ: Калча изненадио Нови Пазар, Врање близу промоције

После првих утакмица плеј-офа шампионата Србије, ближи полуфиналу су ФОН и Калча, а у плеј-ауту је предност на страни Винтер спорта и Врања.

Првотимци Калче путоваће у Нови Пазар са великих три гола предности! Шестопласирана екипа Прве футсал лиге је савладала трећепласирани тим и финалисту Купа Србије резултатом 7:4 (4:1), пред око 500 гледалаца у дворани „Чаир“. Стрелци за домаћина су били Ђорђевић у 2, Врзић у 6, Максимовић два пута у 13, Стојадиновић у 23, Вукоичић у 25. и Илић у 38. минуту, док су за госте голове дали Реџовић у 8. и 28, Танасковић у 26. и Ступљанин у 40. минуту. Тако су Нишлије у одличној позицији пред реванш у „Пендику“ следећег викенда, после којег ће бити познат противник Нове Пазове у полуфиналу.

У другом полуфиналном сусрету Економац ће угостити бољег из двомеча ФОН-а и Интернационала, у којем су Београђани, практично, већ осигурали наставак такмичења после дуела у Новом Саду.

Нема сумње да ће много узбудљивије бити у другом дуелу у Београду, у баражу за попуну Прве футсал лиге за сезону 2018/19, у петак, када ће Само право покушати да надокнади два гола минуса против Винтер спорта (2:4). А, у другом сусрету плеј-аута, вечерас у Врању, домаћин је био убедљив против Пирота – 5:0 (4:0), па је тако другопласирани тим Друге футсал лиге близу повратка у елитни ранг такмичења, што ће морати да овери у недељу у Пироту.