PLEJ-OF I PLEJ-AUT: Kalča iznenadio Novi Pazar, Vranje blizu promocije

Posle prvih utakmica plej-ofa šampionata Srbije, bliži polufinalu su FON i Kalča, a u plej-autu je prednost na strani Vinter sporta i Vranja.

Prvotimci Kalče putovaće u Novi Pazar sa velikih tri gola prednosti! Šestoplasirana ekipa Prve futsal lige je savladala trećeplasirani tim i finalistu Kupa Srbije rezultatom 7:4 (4:1), pred oko 500 gledalaca u dvorani „Čair“. Strelci za domaćina su bili Đorđević u 2, Vrzić u 6, Maksimović dva puta u 13, Stojadinović u 23, Vukoičić u 25. i Ilić u 38. minutu, dok su za goste golove dali Redžović u 8. i 28, Tanasković u 26. i Stupljanin u 40. minutu. Tako su Nišlije u odličnoj poziciji pred revanš u „Pendiku“ sledećeg vikenda, posle kojeg će biti poznat protivnik Nove Pazove u polufinalu.

U drugom polufinalnom susretu Ekonomac će ugostiti boljeg iz dvomeča FON-a i Internacionala, u kojem su Beograđani, praktično, već osigurali nastavak takmičenja posle duela u Novom Sadu.

Nema sumnje da će mnogo uzbudljivije biti u drugom duelu u Beogradu, u baražu za popunu Prve futsal lige za sezonu 2018/19, u petak, kada će Samo pravo pokušati da nadoknadi dva gola minusa protiv Vinter sporta (2:4). A, u drugom susretu plej-auta, večeras u Vranju, domaćin je bio ubedljiv protiv Pirota – 5:0 (4:0), pa je tako drugoplasirani tim Druge futsal lige blizu povratka u elitni rang takmičenja, što će morati da overi u nedelju u Pirotu.