NOVA PAZOVA U FINALU: Živić srušio Pazarce, pogodio i golman Vulić

Poznat je prvi finalista plej-ofa u sezoni 2017/18: Nova Pazova!

Igor Šošo i „društvo” večeras su na domaćem parketu, teže nego što rezultat govori (5:2), pobedili Novi Pazar i s obzirom na to da su u prvom meču remizirali u gradu na Jošanici (4:4) biće u prilici da se bore i za titulu.

Sjajan je bio stari vuk Milan Živić, sposoban da otključa bravu gostiju i u finišu, na 3:2, kad su izabranici Veljka Spasojevića krenuli na sve ili ništa, otkloni dileme.

U gro-planu bili su i ostali strelci: iskusni Vladimir Lazić i Igor Šošo, dok je aplauze publike, pogodivši sa svog gola protivničku mrežu, zaslužio i golman Jakov Vulić.

Dakle, ništa od reprize finala Kupa Srbije, Pazarci su se pokazali u sjajnom svetlu, međutim – nisu im pomogli ni golovi zapaženih Mersada Radetinca i Eldina Redžovića.

Inače, revanš polufinala obeležila su i tri isključenja, zanimljivo – sva kod domaćina. Vladimir Lazić je morao ranije na tuširanje zbog sprečavanja obećavajuće prilike i zaustavljanja lopte rukom (prvi žuti u 20. minutu zbog bezobzirnog starta), dok se Goran Penezić u kratkom roku dva puta našao u sudijskoj beležnici – nedozvoljeni ulasci s klupe na teren. Iz istog razloga, minut ranije, odstranjen je i trener Goran Jakšić.

U 40. minutu, nakon gola domaćina, u teren je ušlo dvoje gledalaca da proslavi pogodak, bez uticaja na događaje. Sa njima je ušao i prethodno odstranjeni trener Jakšić. Brzom reakcijom su odstranjeni, te se nije gubilo vreme za nastavak. Nisu ni na koji način ugrozili gostujuću ekipu (evidentirao: delegat Sead Čočić)

Nova Pazova – Novi Pazar 5:2 (2:1)

Gledalaca: 350. Sudije: Nebojša Panić (Beograd), Tadija Stantić (Subotica) i Miloš Jocović (Novi Sad). Strelci: 1:0 Živić u 6, 1:1 Radetinac u 12, 2:1 Lazić u 16, 3:1 Šošo u 28, 3:2 Redžović u 35, 4:2 Živić u 40, 5:2 Vulić u 40. minutu. Žuti kartoni: Stojnić, Denić (Nova Pazova), Pavlović, Tanasković (Novi Pazar). Crveni kartoni: Lazić u 32. i Penezić u 40. minutu (Nova Pazova). Isključenje: Jakšić (trener Nove Pazove) u 39. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Nova Pazova 7 (4-3), Novi Pazar 5 (5-0).

NOVA PAZOVA: VULIĆ, KRASNIĆ, LAZIĆ, ŽIVIĆ, STANOJEVIĆ, Šošo, Tepavčević, Kukolj, Denić, Stojnić, Borojević, Penezić. Trener: Goran Jakšić.

NOVI PAZAR: HOT, KNEŽEVIĆ, TANASKOVIĆ, REDŽOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, Pavlović, Radetinac, Rašljanin, Camić, Stupljanin. Trener: Veljko Spasojević.

U drugoj polufinalnoj utakmici Ekonomac sutra uveče dočekuje FON (19.00), s prednošću iz prvog meča u Beogradu (5:4). Sudiće Aleksandar Jakšić, Đorđe Petrović i Bojan Burojević, delegat je Mile Bekrić