Економац победио ФОН и у Језеру

Познат је и други финалиста за текућу 2017/2018 такмичарску сезону. То је актуелни шампион Србије Економац из Крагујевца. Крагујевчани су победили и у другом мечу одличну екипу београдског ФОН-а 5:2!

Још синоћ је било познато име првог финалисте – кмф Нова Пазова, која је савладала на домаћем паркету екипу Новог  Пазара.

Видело се још у Београду да ће изабраници тренера Борка Суруџића доћи у у Крагујевац да се надигравају и скупо продају кожу. Може се рећи да су у првом делу у томе и успели, резултат нерешен на крају првог дела утакмице.Економац је повео голом Игора у 7. минуту сусрета, да би само после два минута репрезентативац у редовима гостију Андрија Станковић поравнао на 1:1! Слободан Боба Рајчевић је опет довео актуелног првака у минимално вођство у 10. минуту – 2:1. Цветковић Никола је голом поравнао на 2:2 што је уједно био и резулатат пролувремена.

Наставак ипак доноси резулат и превагу на тасу за домаћина. Економац је головима Пршића, поново Игора и на крају Талеса само потврдио квалитет и одличну форму пред одлучујуће мечева са ривалом из Нове Пазове. Победа од 5:2 можда и превисока од приказаног на терену, али је публика у хали Језеру имала прилику да ужива у атрактивном футсалу…

Економац – ФОН 5:2 (2:2)

Крагујевац, хала Језеро. Гледалаца око 300. Судије: Александар Јакшић (Г. Милановац), Петровић Ђорђе (Чачак) и Буројевић Бојан (Чачак). Стрелци: 1:0 Игор у 7, 1:1 Станковић у 9, 2:1 Рајчевић у 10, 2:2 Цветковић у 15, 3:2 Пршић у 23, 4:2 Игор у 27, 5:2 Талес у 38. минуту. Жути картони: Пршић, Борисов (Економац), Арсић, Станковић (ФОН).

Нагомилавање прекршаја: Економац 6 (3-3), ФОН 9 (4-5).

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, ИГОР, ПРШИЋ, БОРИСОВ, РАЈЧЕВИЋ, Антонић, Матијевић, Рамић, Рнић, Стојчевски, Милосављевић, Сороки, Талес, Милановић . Тренер: Предраг Рајић.

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ПЕТРОВ, АРСИЋ, ПЕШИЋ, СТАНКОВИЋ, Цветковић, Калановић, Кокотовић, Петрашевић, Манић, Марковић, Милићевић, Ерац, Галамић. Тренер: Борко Суруџић.