ПЛЕЈ-ОФ: Економац славио у Новој Пазови, близу десете титуле првака!

Економац је близу одбране трона и укупно десете титуле првака, али посао још није завршен. У првој утакмици финала плеј-офа шампионата Србије, у Новој Пазови, Крагујевчани су савладали истоименог ривала резултатом 2:1 (1:0) и са тим капиталом дочекује реванш који ће бити одигран у петак, 8. јуна од 19 часова у дворани „Језеро“.

Данас, у сали Основне школе „Растко Немањић – Свети Сава“, домаћин се дуго држао, био је равноправан ривал фаворизованом противнику, иако са мање играча у саставу, ослабљен неиграњем Лазића и Пенезића због црвених картона из полуфинала. Али, голови Игора у 15. и Борисова у првом минуту другог полувремена донели су велику предност Економцу. Чинило се да ће овај клуб и трећи пут ове сезоне, после два међусобна дуела за бодове, завршити утакмицу против Нове Пазове без примљеног гола (претходно је било 3:0 и 5:0, а састали су се и у полуфиналу Купа Србије), али је голман Вулић изненадио госте прецизним ударцем, практично, са гола на гол у 36. минуту. Догодило се то у тренуцима када су Крагујевчани покушавали нападима са голманом-играчем да дођу до још убедљивије предности пред реванш на домаћем терену. Уосталом, то није први пут да се и на овај начин истакне члан репрезентације Србије, пошто је био стрелац и у реваншу полуфинала.

(Фото: КМФ Економац)

ПЛЕЈ-ОФ ШАМПИОНАТА СРБИЈЕ – ПРВА УТАКМИЦА ФИНАЛА

НОВА ПАЗОВА – ЕКОНОМАЦ 1:2 (0:1)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Игор у 15, 0:2 Борисов у 21, 1:2 Вулић у 36. минуту. ДВОРАНА: ОШ „Растко Немањић – Свети Сава“. ГЛЕДАЛАЦА: 500. СУДИЈЕ: Владан Радуловић (Београд) и Тадија Стантић (Суботица). ТРЕЋИ СУДИЈА: Предраг Лазаревић (Београд). ЖУТИ КАРТОН: Тепавчевић (Нова Пазова). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Нова Пазова 6 (2+4), Економац 3 (1+2).

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, КРАСНИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, ЖИВИЋ, ШОШО (капитен), Денић, Тепавчевић, Боројевић, Турукало, Кукољ, Стојнић. Тренер: Горан Јакшић.

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, МАТИЈЕВИЋ, ИГОР, ПРШИЋ, РАЈЧЕВИЋ, Рамић, Рнић (капитен), Стојчевски, Милосављевић, Сорокин, Борисов, Талес, Дигић, Антонић. Тренер: Предраг Рајић.