Орлићима прија Пореч

Уводном утакмицом између репрезентативних футсал селекција Пољске и Србије У19 је отворен „ Futsal Week“ у Поречу. Орлићи су у драматичној завршници савладали одговарајућу селекцију Пољске.

Пољска – Србија   4:5 (3:4)

Пореч. Спортска дворана – Жатика. Судије: Дејан Веселић (Словенија) и Грегор Корошец (Словенија).

Жути картони: Јовица Петровић у 27.мин, и Јован Урошевић у 30.минуту (оба Србија). Црвених картона није било.

Иако су Пољаци повели у 4. минуту, изабраници Прше Јовановића и Марка Гавриловића нису клонули духом већ су заиграли зрело и одговорно.  Головима Петровића у 7.мин, и Росића у 10. Минуту су потпуно преокренули игру и резулат. Међутим Пољска одговара новим голом два минута касније – 2:2. Да би потом уследила опет лепшава игра Орлића и головима Маринковића и Милашиновића повела са уверљивих 2:4. До краја полувремена су Пољаци само смањили резултат на 3:4.

Наставак доноси знатно агилнију игру Пољака и пад у редовима репрезентације Србије. Аутоголом Филипа Јовановића Пољаци поравнавају резултат на 4:4, десет минута пре краја сусрета. Ипак, Никола Милашиновић постиже победнички гол у 35.минуту сусрета. До краја Пољаци играју са пет играча у пољу (без голмана) али без успеха. Мора се још истаћи голман Кољајић који је одбранио три казнена ударца са 10. метара и тиме осигурао победу у овом значајном мечу наше селекције…

Пољска У19: Иванек Криштоф, Боровик Бартош, Јекиелек Конрад /1/, Матрас Павел, Расиковски Јакуб, Матлега Матеуш /1/, Палонек Томек /1/, Матрас Пјотр, Пузио Патрик, Ставицки Јакуб, Милон Патрик и Пиор Павел. Селектор: Зебровски Лукаш.

Србија У19: Маргетић Михаило, Јовановић Филип/аутогол/, Нишевић Душан, Чкоњевић Вељко, Маринковић Лазар /1/, Урошевић Јован, Росић Ђорђе /1/, Влајковић Андреј, Милашиновић Никола /2/, Петровић Јовица /1/, Арђељан Зоран, Мандић Александар, Стојановић Марко и Кољајић Владан. Селектор: Јовановић Владимир Прша.

Нема предаха јер већ сутра од Орлићи играју дерби меч са домаћом селекцијом Хрватске у вечерњем термину од 20.00 часова. Такође је обезбеђен онлине пренос сутрашње утакмице из Пореча. Касније вечерас играју Хрватска и Ирак.

Овде можете погледати снимак утакмице са репрезентацијом Пољске.

(Фото: Игор Гачић/ФСС)