Poraz od Iraka odveo Orliće u razigravanje

Posle jučerašnjeg poraza od domaćina, orlići doživeli minimalan poraz i od selekcije Iraka.

Srbija  –  Irak  1:2 (1:1)

Poreč. Sportska dvorana – Žatika. Sudije: Gregor Korošec i Dejan Veselić (oba Slovenija).  Stralci: Zoran Arđeljan (Srbija) /autogol/ 9.min, Marko Stojanović (Srbija ) u 16.min, i Abas Abdulkarem u 32.minutu. Žuti kartoni: Jovan Urošević (Srbija) i Abas Abdulkarem (Irak), i crveni karton – Vladan Koljajić (Srbija).

Ipak se više nije moglo. Izabranici Vladimira Jovanovića Prše su odigrali hrabro i srčano ali to nije bilo dovoljno za bar nerešen rezultat. Šteta jer su orlovi pružili dobru partiju i bili su ravnopravni sa prvakom grupe A reprezentacijom Iraka.

Reklo bi se da je nedostajala sreća ali i neiskustvo u ovakvim utakmicama. Ipak ovaj turnir će mnogo značiti igračima da steknu pre svega međunarodno iskustvo.

U prvom delu meča terenska inicijativa je bila na strani Iračana ali se ni orlići nisu predavali. Nerešeni rezulatat je bio realan odnos snaga na terenu sportske dvorane Žatika.

Nastavak donosi brži i atraktivniji futsal na obe strane. Iračani prvi koriste polu kontru i preko Abasa Abdulkarema ponovo vode 2:1. Do kraja naša selekcija je imala nekoliko šansi ali bez rezultata… U 35. minutu posle jednog starta van golmanskog prostora sudija je prestrogo pokazao crveni karotn našem vrataru Koljajiću. U narednih dva minuta se Srbija uspešno odbranila a do kraja smo igrali sa pet igrača u polju ali, na žalost, bez promene rezultata…

Srbija U19: Mihailo Margetić, Filip Jovanović, Dušan Nišević, Veljko Čkonjević, Lazar Marinković, Jovan Urošević, Đorđe Rosić, Andrej Vlajković, Nikola Milašinović, Jovica Petrović , Zoran Arđeljan /autogol/, Aleksandar Mandić, Marko Stojanović /1/ i Vladan Koljajić. Selektor: Jovanović Vladimir Prša.

Irak  U19: Mohamed Ismael, Davud Gasan, Abas Abdulkarem /1/, Muhamed Jusuf, Muntader Madi, Salim Kadit, Ahmed Kalid, Sajad Jabar, Ezat Husein, Hadi Ala Sahi, Nori Sabeh, Husein Sabri, Hajder Hasan i Husein Abdulrahman . Selektor: Ali Talib.

Ostaje još teoretska šansa da reprezentacija Poljske pobedi domaću selekciju Hrvatske ali to je teško ostvarivo…

Ovde možete pogledati snimak utakmice naše selekcije U19 sa reprezentacijom Iraka.