SUSRETI U LAŠKOM: Debi Srpkinja, istorijski pogodak Marije Armuš

Subota, 25. avgust 2018. godine ostaće upamćena u istoriji srpskog futsala kao dan kada je ženski nacionalni tim odigrao prvu međunarodnu utakmicu, ujedno prvu pripremnu za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2019, koje naše dame očekuju u Portugalu sredinom septembra.

Izabranice selektora Dejana Majesa poražene su od Slovenki rezultatom 1:2 (1:1), a ostaće zabeleženo da je prvi gol ikada za Srbiju dala kapiten Marija Armuš posle 307 sekundi ovog prijateljskog susreta. Na drugoj strani, domaće igračice, koje su ranije debitovale na internacionalnoj sceni protiv Slovačke, povele su preko Lare D’Amato na početku drugog minuta, a odlučujući pogodak je dala Sergeja Kos u 25. minutu.

Iste rivalke biće na terenu i sutra od 13 časova, takođe u Laškom (direktan prenos na You Tube kanalu Fudbalskog saveza Slovenije).

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLOVENIJA – SRBIJA 2:1 (1:1)

STRELCI: 1:0 D’Amato u 2, 1:1 Armuš u 6, 2:1 Kos u 25. minutu. DVORANA: U Laškom. GLEDALACA: oko 100. SUDIJE: Simon Todorović (Slovenija) i Aleksandar Jakšić (Srbija). TREĆI SUDIJA: Darko Bobar (Slovenija).

SLOVENIJA: TUŠ (golman), TRUBAČEV, FRAS, VRABEL (kapiten), BAČAR, Ložar, Vojsk, Tanšek, Kos, D’Amato, Al Navas Bedenčič, Šnofl. Selektor: Dejan Kramberger.

SRBIJA: DUJOVIĆ (golman), TRIŠIĆ, MILOŠEVIĆ, MALIJAR, ARMUŠ (kapiten), Stojanović, Čanović, Plećić, Milanović, Izgarević, Krunić, Radovanović, Veličković, Dimitrijević, Jevtić (golman). Selektor: Dejan Majes.

(Foto: Marko Jelovac – Facebook/ZenskaFutsalReprezentacijaSrbije)