СРБИЈА – РУМУНИЈА: Победа Орлића у Зрењанину

Омладинска репрезентација Србије је савладала Румунију у првој од две пријатељске утакмице, одиграној у Зрењанину.

Орлићи су фуриозно почели прво полувреме, до завршнице имали и три гола предности, преко капитена Миковића и Маринковића, али су гости за 44 секунде смањили на 3:2 головима Дудауа. Коначан резултат поставио је Петровић средином другог полувремена – 4:2.

На око три и по минута до краја, после шестог прекршаја Србије, голман Кољајић је одбранио пенал са десет метара капитену гостију Кришану. Покушавали су Румуни са својим предводником као голманом-играчем да учине нешто више у завршници, али безуспешно.

Исти ривали састаће се сутра у Темишвару од 16 часова.

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА У ЗРЕЊАНИНУ

СРБИЈА – РУМУНИЈА 4:2 (3:2)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Миковић у 2, 2:0 Миковић у 12 (пенал са шест метара), 3:0 Маринковић у 16, 3:1 Дудау у 17, 3:2 Дудау у 18, 4:2 Петровић у 29. минуту. ДВОРАНА: Кристална дворана. СУДИЈЕ: Дан Оводиу Курта (Румунија) и Небојша Панић (Србија). ТРЕЋИ СУДИЈА: Предраг Лазаревић (Србија). ЖУТИ КАРТОНИ: Петровић, Миковић (Србија), Настаи, Лунгу-Бадеа (Румунија).

СРБИЈА: МИЛАНОВИЋ (голман), Ј. УРОШЕВИЋ, ПЕТРОВИЋ, МИКОВИЋ (капитен), АРЂЕЉАН, М. Урошевић, Нишевић, Маринковић, Росић, Влајковић, Мандић, Стојановић, Маргетић (голман), Кољајић (голман). Селектор: Владимир Јовановић.

РУМУНИЈА: ЛУНГУ-БАДЕА (голман), ДУДА, БОСНЕАГА, НАСТАИ, КРИШАН (капитен), Радулеску, Ницу Гелу, Гаврила, Гиуца, Дудау, Пиептеа, Диникуца (голман). Селектор: Ендре Качо.

(Фото: Screenshot – YouTube/DB Video)