ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Економац бројао до 18, Смедереву бод у Нишу

Канонада Економца на привременом домаћем терену у Чачку (18:2), док се реновира паркет дворане „Језеро“ у Крагујевцу, обележила је богат суботњи програм у лигама под окриљем Фудбалског савеза Србије, у којима је пораз у гостима избегла једино екипа Смедерева, која је одиграла нерешено у Нишу са Калчом – 4:4 (2:1).

Актуелни првак наше земље је бројао до 18 против Винтер спорта и то пошто су гости повели 2:0 преко Јовановића у првом и Ценића у другом минуту. Ређали су се потом голови Диванеија – у 2, 8, 13. и 30, Игора – у 6. и 37, Рнића – у 17, 18. и 39, Сорокина – у 20. и 32, Витора Угоа – у 27. и 37, Талеса – у 29. и 31, као и Перића у 23, Рајчевића у 33. и Матијевића у 40. минуту.

Претходно данас, Нова Пазова је савладала Врање резултатом 4:1 (2:1). Троструки стрелац је био Бошко Кукољ – у 7, 14. и 29. минуту, гол за домаћина је дао и Милан Живић у 21, а за госте Дејан Величковић у 6. минуту.

У последњој утакмици дана ФОН је савладао Ивањицу 6:2 (2:2). Голове за Београђане су дали Стефан Алексић у 9, Андрија Станковић у 17, Павле Пешић у 21, Никола Арсић у 31, Лазар Петрашевић у 35. и Страхиња Манић у 40. минуту, док су на другој страни прецизни били Горан Маричић у 4. и Ненад Николић у 10. минуту.

На друголигашкој сцени, домаћини су били сигурни у прве три утакмице. Пирот је бодове уписао јуче, а данас су то учинили Сопот и Економац 2.

Сопот је савладао екипу Само право 8:4 (3:1), а утакмицу је обележио четвороструки стрелац Божидар Симић – у 19, 22, 38. и 39. минуту. Мрежу су затресли и Марко Симеуновић у 7, Никола Мијаиловић у 8, Михаило Милутиновић у 35. и Никола Ђурић у 40. минуту, док су за Београђане погодили Никола Радуловић у 20, Бранислав Милосављевић у 22. и 39. и Слободан Лазић у 27. минуту. Такође, утакмицу су обележила и два црвена картона, по један на обе стране (Дејан Јанковић у 11. са једне, односно Илија Петковић у 21. минуту са друге стране).

Економац 2 је савладао Бечеј у Чачку 2:1 (1:1). Голове за Крагујевчане је дао Вранић у 16. и 38. минуту, а за Бечеј је стрелац био Пеленгић у 18. минуту.