FUTSAL LIGE SRBIJE: Prvenci Banjice i Zufa na drugoligaškoj sceni, pobedili i SAS i Jastrebac

Za razliku od prvog kola šampionata Srbije, kada su dominirali gosti, u drugom su mnogo uspešniji domaćini. Dominirali su u subotu, a danas je to potvrdio i Jastrebac pobedom u Blacu nad ekipom RB-a, pred oko 300 gledalaca, rezultatom 8:4 (4:3). Strelci su bili Nikola Tanasković u 1, Aleksandar Radojčić u 3. i 35, Rajko Lazović u 5, Andrijano Knežević u 10, Nikola Micić u 22, Jovan Cvetanović u 24. i Marinko Sudimac u 33. minutu za domaćina, a Kosta Marković u 8. i Nemanja Jovanović u 16, 18. i 21. minutu.

Prvotimac RB-a Nemanja Jovanović je dobio drugi žuti karton u 29. minutu i u zapisniku je navedeno da je po isključenju i po završetku utakmice vređao i pretio glavnom sudiji. Takođe, u istom minutu, zbog burne reakcije, kako stoji u zapisniku, sa klupe je udaljen trener Valjevčana Rade Begović.

U drugom po kvalitetu takmičenju u srpskom futsalu danas su odigrane tri utakmice, pošto su prethodno bodove osvojili Pirot, Ekonomac 2 i Sopot.  Prvo je Banjica upisala prvenac na drugoligaškoj sceni, protiv Ekonomista, a do trijumfa je stigla preokretom (od 2:3) sredinom drugog poluvremena – 4:3 (2:1).

Fudbaleri Banjice su pobedu, kao rođendanski poklon, posvetili saigraču Igoru Smailagiću.

Članovi KMF Banjica su burno proslavili prvi trijumf u Drugoj futsal ligi – Izvor: KMF Banjica

U ponedeljak je slavio i SAS, koji je bio ubedljiv u Požarevcu – 6:0 (3:0), dok je Zufo na drugoligaškom debiju (pošto je odložena utakmica prvog kola sa Pirotom u Bujanovcu) trijumfovao u Lazarevcu protiv Kolubare, pred oko sto gledalaca, u neizvesnoj završnici, golovima u poslednja dva minuta – 7:4 (3:1). Strelci za domaćina su bili Stefan V. Živković u 5, Bojan Beljić u 23. i 32. i Nikola Đuketić u 30. minutu, dok su u redovima gostiju precizni bili Miloš Trajković u 8, 39. i 40, Igor Stefanović u 15. i 39, Siniša Trojanović u 16. i Igor Stoilković u 34. minutu.

PRVA FUTSAL LIGA – DRUGO KOLO

Subota, 22. septembar
NIŠ: Kalča – Smederevo 4:4 (2:1)
NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Vranje 4:1 (2:1)
ČAČAK: Ekonomac – Vinter sport 18:2 (7:2)
BEOGRAD: FON – Ivanjica 6:2 (2:2)

Ponedeljak, 24. septembar
BLACE: Jastrebac – RB 8:4 (4:3)

Utakmica Novi Pazar – Srpska je odložena za 3. oktobar.

POŽAREVAC: Požarevac – SAS 0:6 (0:3)

(Naslovna fotografija: Fudbaleri KMF Zufo su trijumfalno završili utakmicu u Lazarevcu – Izvor: KMF Zufo)