USPELA GENERALKA: Ekonomac sa Igorom brojao do 6 u Ivanjici, pesma Jastrepca u glavnom gradu

Generalka je uspela, Ekonomac je spreman za sredu i glavnu rundu Lige šampiona!

Kragujevčani su u premijernoj utakmici trećeg kola zabeležili ubedljivu pobedu na gostovanju u Ivanjici – 6:1, iako su pri odlasku na pauzu imali samo gol prednosti i uzdanica domaćina Radonjić je u tom periodu igre čak dva puta pogodio stativu.

Međutim, Igor nije dozvolio da drugih 20 minuta krene „iz iksa”: prvi je načeo mrežu novajlije u ligi, u završnici susreta stavio i tačku.

Između, blistali su i Divanei i Tales, potpisnici na prelepe golove, uz napomenu da je čast domaćina, večeras dugo u igri za povoljniji rezultat, spasao Jovanović. Naravno, publika je bila na nogama i zahvaljujući dvojici Lišanina: Đorđe je bio zapažen između stativa, Gligorije je na 1:2 propustio veliku priliku za izjednačenje.

Pre početka susreta upriličena je svečanost: Ivanjičani su plaketom darivali Ekonomac i njegovog predsednika Veroljuba Dugalića; posebne ovacije u rodnom gradu doživeo je i pomoćni trener Kragujevčana Vidan Bojović

Ivanjica – Ekonomac 1:6 (0:1)

Ivanjica – Dvorana: OŠ „Kirilo Savić”. Gledalaca: 500. Sudije: Marko Martinović, Dalibor Stanković i Bojan Burojević. Strelci: 0:1 Igor u 15, 0:2 Divanei u 24, 1:2 Jovanović u 30, 1:3 Divanei u 33, 1:4 Tales u 35, 1:5 Tales u 38, 1:6 Igor u 38. minutu. Žuti karton: Perić (Ekonomac).

Nagomilavanje prekršaja: Ivanjica 4 (1-3), Ekonomac 9 (4-5).

IVANJICA: Đ. LIŠANIN, G. LIŠANIN, VUKAŠINOVIĆ, MARIČIĆ, RADONJIĆ, Mizdraković, Jovanović, Nikolić, Stojković, Pajić, Rozgić, Kolaković, Dramićanin,Tešić.

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, PERIĆ, IGOR, DIVENAI, RAJČEVIĆ, Antonić, Matijević, Rnić, Sorokin, Viktor Ugo, Tales, Rakićević.

U drugom prvoligaškom meču večeri Jastrebac je nastavio sjajan niz, u glavnom gradu ostvarivši i treći uzastopni trijumf. Ceh je platila Srpska, posle dve utakmice u eliti na dnu tabele. Na kraju, 5:3 za odličnog gosta, predvođenog dvostrukim egzekutorima Jovanom Cvetanovićem i Dušanom Vukajlovićem. Polovičan učinak imao je Marko Šmrkić, pogodivši protivničku i sopstvenu mrežu!

Srpska – Jastrebac 3:5 (1:2)

Beograd – Dvorana: „Ranko Žeravica”. Gledalaca: 200. Sudije: Dragutin Božović, Slavenko Matović i Nikola Rabrenović. Strelci: 0:1 Cvetanović u 8, 0:2 Cvetanović u 14, 1:2 Milosavac (10 m) u 19, 1:3 Vukajlović u 23, 2:3 Šmrkić u 27, 2:4 Vukajlović u 29, 3:4 Ratković u 30, 3:5 Šmrkić autogol u 31. minutu. Žuti kartoni: Milosavac, Ratković (Srpska), Gajić (Jastrebac).

Nagomilavanje prekršaja: Srpska 9 (4-5), Jastrebac 8 (6-2).

SRPSKA: RADMANOVIĆ, MILOSAVAC, POPOVIĆ, BORISAVLJEVIĆ, BRKIĆ, Ratković, Perišić, Srdanović, Simčević, Šmrkić, Nedeljković, Anđelković, Tomić.

JASTREBAC: PAVLOVIĆ, MICIĆ, TANASKOVIĆ, CVETANOVIĆ, RADOJIČIĆ, Savić, Rajković, Vukajlović, Lapčević, Sudimac, Urošević, Knežević, Nestorović.

U okviru Druge lige SAS je u Zrenjaninu demonstrirao snagu protiv Pirota – 9:3, dok je drugi tim Ekonomca odoleo na strani protiv Samo pravo – 3:3, iako je na poluvremenu imao gol minusa (prvi na tabeli, sa utakmicom više)

PRVA FUTSAL LIGA – TREĆE KOLO

Petak, 28. septembar

IVANJICA: Ivanjica – Ekonomac 1:6 (0:1)

(Jovanović 30 – Igor 5, 38, Divanei 24, 33, Tales 35, 38)

BEOGRAD: Srpska – Jastrebac 3:5 (1:2)

(Milosavac 19. penal, Šmrkić 27, Ratković 30 – Cvetanović 8, 14, Vukajlović 23, 29, Šmrkić 31. autogol)

Nedelja, 30. septembar

VRANJE: Vranje – Kalča (19.00)

(Dvorana: „Vranje”, sudije: Aleksandar Jakšić, Bojan Burojević i Bratislav Jović, delegat: Dragan Radisavljević)

Ponedeljak, 1. oktobar

SMEDEREVO: Smederevo – Novi Pazar (19.00)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Đorđe Petrović, Vladan Radulović i Marko Savić, delegat: Miloš Berisavac)

VALJEVO: RB – FON (20.00)

(Dvorana: „15. septembar”, sudije: Petar Radojčić, Nebojša Panić i Dalibor Stanković, delegat: Aleksandar Simić)

NIŠ: Vinter sport – Nova Pazova (21.00)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Bojan Milić, Aleksandar Minić i Bratislav Jović, delegat: Tomislav Čolić)

DRUGA FUTSAL LIGA – TREĆE KOLO

ZRENJANIN: SAS – Pirot 9:3 (6:0)

(Delić 4 gola, Radenković 3, Rašić, Colić autogol – Pešić 2, Nikolić)

BEOGRAD: Samo pravo – Ekonomac 2 3:3 (1:0)

(Lazić 13, Ramadani 23, Lekić 24 – Vasić 35, Vranić 35, Milosavljević 39)

BEOGRAD: SK Ekonomist – Sopot (18.15)

(Dvorana: USC „Rakovica”, sudije: Dejan Stajić, Danijel Ristić i Željko Stoilkov, delegat: Ivica Mladenović)

BUJANOVAC: Zufo – Banjica (19.30)

(Dvorana: „Mladost”, sudije: Oliver Nikolić, Goran Radulović i Ivan Stanković, delegat: Bratislav Denić)

BEČEJ: Bečej – Požarevac (18.00)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Predrag Lazarević, Blagoje Mijailović i Miloš Jocović, delegat: Robert Petrović)

SREMSKA MITROVICA: Deus futsal – Kolubara (19.30)

(Dvorana: „Pinki”, sudije: Nikola Aleksić, Nikola Rabrenović i Bojan Graovac, delegat: Đorđe Bilić)