Јастрепцу слађи бод у Смедереву, Зуфо прескочио и Бегеј, Само право бољи од Пироћанаца

У дану кад је Економац сазнао ривале у елитној рунди Лиге шампиона одигране су и премијерне утакмице петог кола Прве и Друге лиге.

Ево и резултата: у оквиру елите Смедерево – Јастребац 2:2, у борби за највиши ранг САС – Зуфо 1:4 и Само право – Пирот 7:2!

Дакле, сијасет узбуђења, за неке и – изненађења…

После меча у Ђурђевом граду више задовољства могу да имају гости: Смедерево је, наиме, прокоцкало два гола предности с полувремена, на крају – реми по укусу боље пласиране екипе из Блаца. Домаћину, пак, тек други бод…

Знате ли ко је био централна фигура у редовима Јастрепца?

Без сумње, двоструки стрелац Никола Мицић, уз напомену, можда би утакмица имала сасвим други ток да је у њеном уводу Никола Танасковић био прецизнији, овако, уздрмао је и пречку и стативу!

Остаће забележено: голове за Смедерево постигли су Марко Сабљић на асистенцију Владана Првуловића и Бојан Тајдић, сводоци се слажу – мајсторским лобом, пошто је контру одлично повео Ненад Ранчић.

Тренер Смедерева Горан Лазић удаљен је с клупе у 36. минуту због уласка у терен

Сме­де­ре­во – Ја­стре­бац 2:2 (2:0)

Смедерево – Дворана: „Смедерево”. Гле­да­ла­ца: 200. Су­ди­је: Пе­тар Ра­до­ј­чић (Ин­ђи­ја), Бла­го­је Ми­ја­и­ло­вић (Вр­шац) и Марко Савић (Блаце). Стрел­ци: 1:0 Са­бљић у 10, 2:0 Тај­дић у 20, 2:1 Ми­цић у 21, 2:2 Ми­цић у 37. ми­ну­ту. Жу­ти кар­то­ни: Јев­тић, Пр­ву­ло­вић (Сме­де­ре­во), Ву­кај­ло­вић (Ја­стре­бац). Искључење: Горан Лазић (тренер Смедерева) у 36. минуту.

На­го­ми­ла­ва­ње прекршаја: Сме­де­ре­во 10 (5-5), Ја­стре­бац 6 (5-1).

СМЕ­ДЕ­РЕ­ВО: МИ­У­ЦА, ЂОР­ЂЕ­ВИЋ, ФИ­ЛИ­ПО­ВИЋ, ЈЕВ­ТИЋ, ПР­ВУ­ЛО­ВИЋ, Тај­дић, Са­бљић, Ран­чић, Па­вло­вић, Јо­ва­но­вић.

ЈА­СТРЕ­БАЦ: ПА­ВЛО­ВИЋ, МИ­ЦИЋ, ТА­НА­СКО­ВИЋ, КНЕ­ЖЕ­ВИЋ, РА­ДО­ЈИ­ЧИЋ, Га­јић, Са­вић, Рај­ко­вић, Ву­кај­ло­вић, Лап­че­вић, Чо­лић, Уро­ше­вић, Ла­зо­вић.

Е, сад већ постаје озбиљно… Зуфо је тријумфом на врућем гостовању у Зрењанину задржао ореол непобедивости и шепурећи се и даље на првом месту истакао главну кандидатуру за пласман у Прву лигу!

Креатори задржаног максималног учинка одличног тима из Бујановца били су егзекутори: сјајни Енис Исени (2), Игор Стефановић и Милош Трајковић, док је част САС-а спасао Душан Раденковић.

МЕЉУ: Играчи и стручни штаб Зуфа пред меч у Зрењанину Фото: Фејсбук

Утакмица у граду на Бегеју каснила је 10 минута, гости су доставили легитимације исто толико времена пред њен почетак

САС – Зуфо 1:4 (1:1)

Зрењанин – Дворана: „Кристална”. Гледалаца: 150. Судије: Никола Рабреновић, Никола Алексић и Небојша Панић (сви из Београда). Стрелци: 0:1 Исени у 3, 1:1 Раденковић у 13, 1:2 Стефановић у 23, 1:3 Исени у 32, 1:4 Трајковић у 40. минуту. Жути картони: Томин, Блажић (САС).

Нагомилавање прекршаја: САС 6 (1-5), Зуфо 4 (2-2).

САС: РАДИЋ, ЖИВАНОВ, АРАНИТОВИЋ, ТОМИН, РАДЕНКОВИЋ, Делић, Мандић, Рашић, Блажић, Милићев, Кулић, Нишевић, Родић, Јевремов.

ЗУФО: МИЛЕНКОВИЋ, СТЕФАНОВИЋ, ТРАЈКОВИЋ, ИСЕНИ, ТРОЈАНОВИЋ, Пашић, Станојевић, Петровић, Стојилковић.

Екипа Само право је сигурном игром против Пирота остварила другу победу у првенству и избила на пето место на табели

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЕТО КОЛО

Петак, 12. октобар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Јастребац 2:2 (2:0)

(Сабљић 10, Тајдић 20 – Мицић 21, 37)

Субота, 13. октобар

ВАЉЕВО: РБ – Нова Пазова (19.00)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Небојша Панић, Предраг Лазаревић, Далибор Станковић, делегат: Миливоје Томић)

НИШ: Винтер спорт – Нови Пазар (21.00)

(Дворана: „Чаир”, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Иван Станковић, делегат: Владан Миладиновић)

БЕОГРАД: ФОН – Економац (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Александар Јакшић, Драгутин Божовић и Никола Рабреновић, делегат: Предраг Бељевић)

Недеља, 14. октобар

ВРАЊЕ: Врање – Српска (19.00)

(Дворана: у Врању, судије: Александар Минић, Братислав Јовић и Горан Радуловић, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 15. октобар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Калча (18.30)

(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Владан Радуловић, Ђорђе Петровић и Александар Јакшић, делегат: Миле Бекрић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЕТО КОЛО

ЗРЕЊАНИН: САС – Зуфо 1:4 (1:1)

(Раденковић 13 – Исени 3, 32, Стефановић 23, Трајковић 40)

БЕОГРАД: Само право – Пирот 7:2 (3:1)

БЕЧЕЈ: Бечеј – Колубара (18.00)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Милош Јоцовић, Бојан Граовац и Драгутин Божовић, делегат: Роберт Петровић)

БЕОГРАД: СК Економист – Пожаревац (18.15)

(Дворана: „Раковица”, судије: Никола Алексић, Далибор Станковић и Предраг Лазаревић, делегат: Ђорђе Билић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Бањица (19.30)

(Дворана: „Пинки”, судије: Бојан Граовац, Петар Радојчић и Бане Папишта, делегат: Михаило Надаждин)

СОПОТ: Сопот – Економац 2 (20.30)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Жељко Стоилков, Александар Минић и Небојша Маринковић, делегат: Братислав Денић)