NAJAVA SEDMOG KOLA: Ekonomac – Nova Pazova, derbi koji ne sme da se propusti

Duel prvoplasiranog Ekonomca i drugoplasirane Nove Pazove s pravom zaslužuje epitet derbija sedmog kola Prve lige i navodi na savet ljubiteljima futsala: sutra, hoćete li da uživate, svi putevi vode u Kragujevac!

Studenti, tradicionalno, imaju maksimalan učinak – 18 bodova, dok je sutrašnji rival na tri koraka iza, uz napomenu: poražen je u okviru treće runde na gostovanju Vinter sportu.

Bez sumnje, očekuje nas poslastica, sudeći i po izjavama samih aktera datih Sportskom žurnalu…

Gle­dao sam Novu Pazovu protiv FON–a, ni­je na­iv­na. Ve­li­ki broj igra­ča po­zna­jem, sa ne­ki­ma sam i igrao, pa ne mo­že da bude ne­kog pre­ve­li­kog iz­ne­na­đe­nja (Predrag Rajić, trener Ekonomca)

Šumadinci su uveliko u pripremama za turnir elitne runde Lige šampiona, podsetimo – od 15. do 18. novembra u Barseloni, u konkurenciji domaćina, ruske Jugre i poljskog Rekorda.

No­va Pa­zo­va ima is­ku­sne igra­če, zna­ju da i­gra­ju na re­zul­tat i u pra­vom tre­nut­ku do­šla nam je ova­kva pro­ve­ra (Ve­ro­ljub Du­ga­lić, predsednik i igrač srpskog šampiona)

Optimizam vlada i među igračima desetostrukog vladara ovdašnjih parketa. Srpsko-brazilski miks pokazuje se kao dobitna kombinacija.

Ce­ni­mo No­vu Pa­zo­vu, uz FON nam je naj­bli­ža po kva­li­te­tu, ali želimo da na­sta­vi­mo pobednički niz (Ni­ko­la Ma­ti­je­vić, uzdanica Studenata)

S druge strane, ako neko uopšte može da zaprži čorbu Ekonomcu, to je Nova Pazova!

Tim sastavljen od starih majstora: Igora Šoša, Željka Borojevića, Milana Živića… kadar je svakome da pomrsi račune.

Ekonomcu se ne preti, ali ne­ma pre­da­je, na­dam se da će­mo ponovo da se sastanemo u od­lu­ču­ju­ćim me­če­vi­ma za ti­tu­lu i u fi­na­lu kupa (Goran Jakšić, trener Nove Pazove)

Kao što je istakao Predrag Rajić, taktička iznenađenja svedena su na najmanju meru, usled činjenice da se naše najbolje ekipe poznaju u dušu. Eto, neke sadašnje udarne igle Pazovčana nosile su u prošlosti dres Ekonomca…

Sil­no se ra­du­jem i ka­d pro­la­zim po­red Kra­gu­jev­ca, a tek ka­d sam u nje­mu… Potrudićemo se da ostavimo što bolji utisak u nadigravanju bez opterećenja (Simeun Kopanja, adut Nove Pazove)


PRVA FUTSAL LIGA – SEDMO KOLO

Petak, 26. oktobar

VRANJE: Vranje – Jastrebac (19.00)

(Dvorana: „Vranje”, sudije: Željko Stoilkov, Bojan Milić, delegat: Ivica Mladenović)

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Nova Pazova (19.00)

(Dvorana: „Jezero”, sudije: Đorđe Petrović, Aleksandar Jakšić i Bratislav Dinić, delegat: Tomislav Čolić)

Nedelja, 28. oktobar

NIŠ: Vinter sport – Smederevo (18.30)

(Dvorana: „Čair”, sudije: Vladan Radulović, Slavenko Matović i Goran Radulović, delegat: Miloš Lazarević)

BEOGRAD: FON – Kalča (21.00)

(Dvorana: „Šumice”, sudije: Nebojša Panić, Marko Savić i Dalibor Stanković, delegat: Božidar Ninčić)

Sreda, 31. oktobar

VALJEVO: RB – Novi Pazar (20.30)

(Dvorana: „15. septembar”, sudije: Miloš Jocović, Dragutin Božović i Marko Martinović, delegat: Predrag Beljević)

Četvrtak, 1. oktobar

IVANJICA: Ivanjica – Srpska (20.00)

(Dvorana: OŠ „Kirilo Savić”, sudije: Dejan Stajić, Bratislav Jović i Danijel Ristić, delegat: Saša Stefanović)


DRUGA FUTSAL LIGA – SEDMO KOLO

Petak, 26. oktobar

SOPOT: Sopot – Pirot (18.00)

(Dvorana: OŠ „Jelica Milovanović”, sudije: Nikola Rabrenović, Strahinja Radović i Predrag Lazarević, delegat: Tomislav Jakovljević)

ZRENJANIN: SAS – Banjica (19.30)

(Dvorana: „Kristalna”, sudije: Blagoje Mijailović, Bane Papišta, delegat: Aleksandar Simić)

BEOGRAD: Samo pravo – Zufo (20.00)

(Dvorana: „Pinki”, sudije: Petar Radojčić, Bojan Graovac i Nikola Aleksić, delegat: Robert Petrović)

Nedelja, 28. oktobar

BEOGRAD: SK Ekonomist – Kolubara (18.15)

(Dvorana: „Rakovica”, sudije: Predrag Lazarević, Nebojša Marinković i Nikola Rabrenović, delegat: Jovan Beč)

KRAGUJEVAC: Ekonomac 2 – Požarevac (19.30)

(Dvorana: „Jezero”, sudije: Aleksandar Minić, Oliver Nikolić i Ivan Stanković, delegat: Milivoje Tomić)

BEČEJ: Bečej – Deus futsal (20.15)

(Dvorana: „Đorđe Predin Badža”, sudije: Nikola Aleksić, Đorđe Ninić, delegat: Goran Starčević)