FON bolji od Kalče, Smederevci nisu otišli u Niš, Deus sa šestoricom slavio u Bečeju

Burna nedelja, dan pred prvu od dve prijateljske utakmice reprezentacije Srbije protiv Poljske; u okviru Prve lige: Vinter sport – Smederevo – nije odigrano (gosti nisu došli) i FON – Kalča 4:2, dok je u drugoligaškom karavanu SK Ekonomist savladao Kolubaru 3:2, Ekonomac 2 nadigrao Požarevac 7:1 i Deus futsal slavio kao gost u Bečeju 5:1!

Podsetimo, u elitnom rangu, u petak, Ekonomac je bio bolji u derbiju sedmog kola od Nove Pazove 5:2, duel Vranje – Jastrebac okončan je bez pobednika 6:6, odnosno, u Drugoj ligi sladili su se domaćini: Sopot protiv Pirota, SAS protiv Banjice i Samo pravo protiv Zufa.

Smederevo je obavestilo komesara Radenka Boškovića da im se pokvario automobil – razlog da ne dođu na utakmicu protiv Vinter sporta u Nišu. Sudije su na terenu sačekale 15 predviđenih minuta i odsvirale kraj

Kad su vam treneri stari majstori, Borko Surudžić i Zoran Benić (nekad zajedno u Konjarniku), morate gledaocima da priuštite sjajan futsal!

FON je pobedio Kalču večeras u „Šumicama”, dovoljno da, bar na tri dana, preskoči Novi Pazar i sa 13 bodova uživa na trećoj poziciji, iza Ekonomca (21) i Nove Pazove (15).

U gro-planu bili su strelci: Pavle Pešić, Nikola Cvetković i Velibor Kalanović, uz napomenu da je domaćin imao i pomoć Mladena Stojadinovića, strelca autogola. Pogoci za Kalču dela su Milana Maksimovića i Danila Kostića.

FON – Kalča 4:2 (1:0)

Beograd – Dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 100. Sudije: Nebojša Panić (Beograd), Marko Savić (Blace) i Dalibor Stanković (Lazarevac). Strelci: 1:0 Pešić u 2, 2:0 Cvetković u 31, 2:1 Maksimović u 32, 3:1 Stojadinović autogol u 34, 3:2 Kostić u 35, 4:2 Kalanović u 40. minutu. Žuti kartoni: Kokotović (FON), Arsić (Kalča).

Nagomilavanje prekršaja: FON 9 (4-5), Kalča 7 (3-4).

FON: JOSIMOVIĆ, CVETKOVIĆ, ARSIĆ, PEŠIĆ, STANKOVIĆ, Bulatović, Kalanović, Kokotović, Petrašević, Manić, Aleksić, Erac, Galamić, Ramović.

KALČA: STEFANOVIĆ, KOSTIĆ, ARSIĆ, MAKSIMOVIĆ, STOJADINOVIĆ, Pešić, Ristić, Spasić, Stojanović, Sokolović, Matejev.

Ekonomac, u smiraj prijateljskih duela sa Kairatom i turnira elitne runde Lige šampiona, ne treba da brine za budućnost!

Mladi tim Kragujevčana dozvolio je gostima iz Požarevca da povedu preko Jocića, očitavši im, potom, lekciju i do vrha napunivši mrežu. Sa dva gola naročito se istakao talentovani Milosavljević.

Ekonomac 2 – Požarevac 7:1 (2:1)

Kragujevac – Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 200. Sudije: Aleksandar Minić (Knjaževac), Oliver Nikolić (Niš) i Ivan Stanković (Niš).

Strelci: 0:1 Jocić u 3, 1:1 Stojčevski u 17, 2:1 Milosavljević u 20, 3:1 Digić u 27, 4:1 Milosavljević u 29, 5:1 Vasić u 29, 6:1 Mitrović autogol u 33, 7:1 Stojanović u 40. minutu. Žuti kartoni: Gavrilović, Digić (Ekonomac 2), Mitrović, Milovanović (Požarevac).

Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 2 11 (4-7), Požarevac 3 (2-1).

EKONOMAC 2: MILENKOVIĆ, GAVRILOVIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, STOJČEVSKI, DIGIĆ, Nikolić, Marinković, Vranić, Tadić, Vasić, Milivojević, Dimitrijević, Stojanović, Radenković.

POŽAREVAC: JOVIĆ, JEREMIĆ, MITROVIĆ, JOCIĆ, DRAKULIĆ, Milašinović, Mitaković, Živadinović, Radosavljević, Radisavljević, Milovanović, Životić.

Sličan scenario kao u srcu Šumadije viđen je i u Bečeju, s bitnom razlikom – ovde je domaćin prvi stekao kapital i onda – uprskao stvar.

Gol Igora Dražića kao da je razljutio Deus futsal, gosti su u vojvođanskom derbiju postigli pet pogodaka, uz egzekucije Milana Petrića i Srđana Stojčevića čak tri su sa potpisom sjajnog Nenada Simića.

Znate li zbog čega podvig Mitrovčana još više dobija na težini?

Tri boda osvojili su sa svega šestoricom igrača!

Bečej – Deus futsal 1:5 (1:2)

Bečej – Dvorana: „Đorđe Predin Badža”. Gledalaca: 100. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd), Đorđe Ninić (Beograd) i Viktor Marinković (Valjevo). Strelci: 1:0 Dražić u 17, 1:1 Simić u 18, 1:2 Petrić u 20, 1:3 Stojčević u 33, 1:4 Simić u 37, 1:5 Simić u 39. minutu. Žuti kartoni: Dražić (Bečej), Stojčević, Simić (Deus futsal).

Nagomilavanje prekršaja: Bečej 6 (4-2), Deus futsal 8 (3-5).

BEČEJ: VADASKI, ĆULUM, SIMIĆ, DRAŽIĆ, LOVRE, Kobiljski, Barta, Korać, Mandadžić, Golub, Ilčešin, Ćurčić.

DEUS FUTSAL: MACANOVIĆ, SLADOJEVIĆ, SIMIĆ, LAZIĆ, STOJČEVIĆ, Petrić.

Kolubara, oslabljena neigranjem Beljića i Lazarevića, vodila je protiv SK Ekonomista kao gost 2:0 u 32. minutu (strelci Kaličanin i Milovanović), ali je domaćin u finišu preko Tešića (2) i Glavonjića preokrenuo rezultat

PRVA FUTSAL LIGA – SEDMO KOLO

Petak, 26. oktobar

VRANJE: Vranje – Jastrebac 6:6 (3:2)

(Krstić 6, Veličković 10, Janjić 19, Dodić 28, 37, Ristić 34 – Tanasković 1, 21, 23, Micić 14, 27, Sudimac 35)

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Nova Pazova 5:2 (2:0)

(Matijević 2, Perić 3, Vitor Ugo 25, Tales 30, Rajčević 31 – Lazić 30, Stanojević 35)

Nedelja, 28. oktobar

NIŠ: Vinter sport- Smederevo – nije odigrano, gosti nisu došli

BEOGRAD: FON – Kalča 4:2 (1:0)

(Pešić 2, Cvetković 31, Stojadinović autogol 34, Kalanović 40 – Maksimović 32, Kostić 35)

Sreda, 31. oktobar

VALJEVO: RB – Novi Pazar (20.30)

(Dvorana: „15. septembar”, sudije: Miloš Jocović, Dragutin Božović i Marko Martinović, delegat: Predrag Beljević)

Četvrtak, 1. oktobar

IVANJICA: Ivanjica – Srpska (20.00)

(Dvorana: OŠ „Kirilo Savić”, sudije: Dejan Stajić, Bratislav Jović i Danijel Ristić, delegat: Saša Stefanović)