ВЕЧЕ ПРЕОКРЕТА: Ваљевци „обрнули” против Смедерева, Зуфо за славље и прво место у Сопоту

У последњим утакмицама деветог кола Прве лиге виђено је сијасет узбуђења: РБ је упркос минусу на полувремену преокренуо против Смедерева (5:4), док Винтер спорт, иако са епитетом благог фаворита, није успео да слави у Нишу против Јастрепца (3:3)!

Подсетимо, у суботу је ФОН био убедљив у београдском дербију против Српске (5:0), док смо у недељу нотирали сва три тријумфа домаћина: Економац је надиграо Нови Пазар (9:2), Нова Пазова је била боља од Калче (3:0) и Ивањица је савладала Врање (5:2)!

ПРЕОКРЕТ ЗА ПАМЋЕЊЕ: РБ пред дуел са Смедеревом Фото: Фејсбук

Смедеревци су све до 25. минута водили 4:1 и онда… Рафал Ваљеваца, за грандиозан преокрет и сва три бода!

Највећа слава, по обичају, припада стрелцима: Марку Прокићу (2), Милану Тојчићу, Николи Ранисављевићу и Душану Николићу – РБ је сад девети, са девет бодова.

У тиму из Ђурђевог града (последњи са два поена) најбољи је, без конкуренције, био троструки егзекутор Бојан Филиповић, имајући голгетерску помоћ Владана Првуловића.

Пре почетка утакмице између РБ-а и Смедерева интонирана је државна химна; играчи домаћина победу су посветили саиграчу Ђорђу Милићевићу, повређеном у саобраћајној несрећи

РБ – Смедерево 5:4 (1:4)

Ваљево – Дворана: „15. септембар”. Гледалаца: 200. Судије: Предраг Лазаревић (Београд), Милош Јоцовић (Нови Сад) и Виктор Маринковић (Ваљево). Стрелци: 1:0 Прокић у 6, 1:1 Првуловић у 7, 1:2 Филиповић у 15, 1:3 Филиповић у 18, 1:4 Филиповић у 19, 2:4 Тојчић у 25, 3:4 Ранисављевић у 27, 4:4 Прокић у 29, 5:4 Николић у 35. минуту. Жути картон: Јевтић (Смедерево).

Нагомилавање прекршаја: РБ 4 (1-3), Смедерево 7 (5-2).

РБ: ГОЛОСКОКОВИЋ, РАНИСАВЉЕВИЋ, ЦВЕТКОВИЋ, ЈОВАНОВИЋ, НИКОЛИЋ, Петровић, Тојчић, Прокић, Вили, Марковић, Стојановић, Цветановић, Шарић.

СМЕДЕРЕВО: ТЕШАНОВИЋ, ПРВУЛОВИЋ, ЈЕВТИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, ФИЛИПОВИЋ, Јовановић.

У окршају тимова из средине табеле слађи бод припао је Јастрепцу, бар због чињенице што је постигао последњи гол на утакмици, изједначујући.

Публику наклоњенију домаћину у „Чаиру” су, претходно, обрадовали Владимир Ристић (2) и Љубиша Станковић, растужили, пак, Јован Цветановић и Александар Радојичић (2).

Андријано Кнежевић (Јастребац) искључен је у 40. минуту због другог жутог картона (претходно био опоменут у 35), оба пута због недозвољеног старта – повлачења

Чак 11 играча Јастрепца, изузев Судимца, Гајића и Лапчевића, није имало уписано право наступа у својим легитимацијама, већ у тој алинеји стоји – пише „по објави”

Винтер спорт – Јастребац 3:3 (2:2)

Ниш – Дворана: „Чаир”. Гледалаца: 300. Судије: Петар Радојчић (Инђија), Никола Алексић (Београд) и Никола Рабреновић (Београд). Стрелци: 0:1 Цветановић у 1, 1:1 Ристић у 4, 1:2 Радојичић у 18, 2:2 Љ. Станковић у 19, 3:2 Ристић у 22, 3:3 Радојичић (10м) у 37. минуту. Жути картони: Миљковић, Илић (Винтер спорт), Цветановић, Кнежевић (Јастребац). Црвени картон: Кнежевић (Јастребац) у 40. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Винтер спорт 10 (4-6), Јастребац 8 (3-5).

ВИНТЕР СПОРТ: МИЛАН ЂОРЂЕВИЋ, РИСТИЋ, ИЛИЋ, МИЛОШ ЂОРЂЕВИЋ, ЈОВАНОВИЋ, А. Станковић, Н. Д. Станковић, Љ. Станковић, Јанковић, Миљковић, Н. В. Станковић, Крстић, Стаменковић, Павловић.

ЈАСТРЕБАЦ: ПАВЛОВИЋ, МИЦИЋ, КНЕЖЕВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, РАДОЈИЧИЋ, Савић, Рајковић, Вукајловић, Танасковић, Лапчевић, Судимац, Урошевић, Лазовић, Гајић.

Каква драма у Бечеју: домаћин је у последњих 16 минута надокнадио чак три поготка заостатка, од 2:5 – 5:5!

Блистао је феноменални Игор Дражић, потписник на хет-трик, уз раме су му били Бојан Ћулум и Мита Кобиљски, интересантно, последњи је неспретном реакцијом затресао и сопствену мрежу.

Код Београђана велико „браво” за троструког стрелца Александра Ружичића и Јована Ристановића!

Бечеј је сада осми, са 11 бодова, Бањица седма, са једним више.

У дворани „Ђорђе Предин Баџа” виђена су и три промашена пенала са 10 метара: гостију у 35. и 36. и домаћина у 37. минуту

Бечеј – Бањица 5:5 (2:2)

Бечеј – Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”. Гледалаца: 100. Судије: Марко Мартиновић (Лазаревац), Благоје Мијаиловић (Вршац) и Новак Цмиљанић (Београд). Стрелци: 0:1 Ружичић у 2, 1:1 Дражић у 5, 2:1 Кобиљски у 6, 2:2 Кобиљски аутогол у 20, 2:3 Ружичић у 21, 2:4 Ружичић у 23, 2:5 Ристановић у 24, 3:5 Ћулум у 24, 4:5 Дражић у 27, 5:5 Дражић у 39. минуту. Жути картони: Ћулум, Мандаџић (Бечеј), Ранковић (Бањица).

Нагомилавање прекршаја: Бечеј 12 (5-7), Бањица 10 (4-6).

БЕЧЕЈ: ЋУРЧИЋ, СИМИЋ, КОБИЉСКИ, ДРАЖИЋ, ЛОВРЕ, Ћулум, Мандаџић, Голуб, Вендер, Пеленгић, Вадаски.

БАЊИЦА: СОКИЋ, ДИМЧИЋ, ПАВЛОВИЋ, РИСТАНОВИЋ, РУЖИЧИЋ, Шћепановић, Стојковић, Влашки, Ранковић, Станимировић, Радојковић.

Зуфо се великом победом у Сопоту поново осамио на челу друголигашке табеле!

СПЕКТАКЛ ПОД КОСМАЈЕМ: Сопот и Зуфо пред почетак меча Фото: Фејсбук

Бујановчанима су тријумф за памћење донели сјајни Милош Трајковић и Игор Стефановић, аутори по два гола!

Стрелци за Космајце, са резултатским капиталом у првом полувремену, били су Владимир Милић, Михаило Милутиновић и Никола Виријевић.

ЈУРИШ НА ПРВУ ЛИГУ: Зуфо слави тријумф над Сопотом Фото: Фејсбук

Сопот – Зуфо 3:4 (2:1)

Сопот – Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”. Гледалаца: 200. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Небојша Маринковић (Смедерево). Стрелци: 0:1 Трајковић у 11, 1:1 Милић у 12, 2:1 Милутиновић у 19, 2:2 Стефановић у 30, 2:3 Трајковић у 33, 2:4 Стефановић у 37, 3:4 Виријевић у 38. минуту. Жути картони: Јанићијевић, Милутиновић, Милић, Ђурић (Сопот), Трајковић (Зуфо).

Нагомилавање прекршаја: Сопот 10 (5-5), Зуфо 4 (1-3).

СОПОТ: ЈАНИЋИЈЕВИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, ИВИЋ, МИЛИЋ, ЂУРИЋ, Теофиловић, Симеуновић, Виријевић, Симић, Јанковић.

ЗУФО: МИЛЕНКОВИЋ, СТЕФАНОВИЋ, С. ТРАЈКОВИЋ, ИСЕНИ, ТРОЈАНОВИЋ, Љевица, Д. Тројановић, Петровић, Стојилковић, Димитријевић, Пашић.

У мечу између деветопласираног Пожаревца (10) и десетопласираног Пирота (8) није било победника – 5:5, уз напомену да је домаћин прокоцкао три гола предности с полувремена (5:2)

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

Субота, 10. новембар

БЕОГРАД: ФОН – Српска 5:0 (4:0)

(Пешић 4, 17, Арсић 11, Станковић 15, Петров 30)

Недеља, 11. новембар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Врање 5:2 (1:2)

(Д. Николић аутогол 10, Вукашиновић 33, 36 (10м), Г. Лишанин 38, Д. Стојковић (10м) 38 – Костић 14, Величковић 20)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Калча 3:0 (1:0)

(Кукољ 7, Живић 30, Станојевић 40)

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Нови Пазар 9:2 (5:2)

(Талес 4, Рајчевић 7, 12, 29, Перић 15, 25, Витор Уго 19, Матијевић 31, Сорокин 39 – Алексић 3, Реџовић 10)

Понедељак, 12. новембар

ВАЉЕВО: РБ – Смедерево 5:4 (1:4)

(Прокић 6, 29, Тојчић 25, Ранисављевић 27, Николић 35 – Првуловић 7, Филиповић 15, 18, 19)

НИШ: Винтер спорт – Јастребац 3:3 (2:2)

(Ристић 4, 22, Љ. Станковић 19 – Цветановић 1, Радојичић 18, 37 (10м))

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ДЕВЕТО КОЛО

Петак, 9. новембар

БЕОГРАД: Само право – САС 3:3 (3:1)

(Инајетовић 4, 19, Марковић 15 – Раденковић 14, Живанов 31, 40)

КРАГУЈЕВАЦ: Економац 2 – Колубара 6:7 (4:4)

(Стојчевски 2, Васић 6, 39, Вранић 13, Димитријевић 18, Стојановић 28 – Каличанин 3, 6, Петковић 8, Љубојевић 19, 36, 38, Миловановић 31)

БЕЧЕЈ: Бечеј – Бањица 5:5 (2:2)

(Дражић 5, 37, 39, Кобиљски 6, Ћулум 24 – Ружичић 2, 21, 23, Кобиљски аутогол 20, Ристановић 24)

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Пирот 5:5 (5:2)

(Јеремић 4, 15, Митровић 12, Гостојић 13, Милашиновић 19 – Пејчић 8, Крстић 9, Симонов 21, 34, Богдановић 30)

СОПОТ: Сопот – Зуфо 3:4 (2:1)

(Милић 12, Милутиновић 19, Виријевић 38 – Трајковић 11, 33, Стефановић 30, 37)