ТРЕЋА ЛИГА ФСВ: Холанђани прелетели Бајмок, а Викинг изненадио Форум

Одиграно је 7. коло у обе Футсал лиге Војводине. На Западу су профитирали Летећи Холанђани и Пчиња на гостовањима, док су част домаћина спасили победама АПА футсал и Нови Сад.

Апатин: АПА Футсал – Мићко Тренд  6:2,

Кула: Хајдук – Пчиња   2:8,

Нови Сад: Нови Сад – Танго   6:3,

Бајмок: Летећи Бајмочани – Летећи Холанђанин  3:4.

Апатинци су се победом, над Мићко Трендом, после пораза у Врбасу  вратили брзо на победнички колосек. У Кули је Пчиња демонстрилара силу, показали су Каравуковчани да су квалитетни и заслужено су на врху табеле.  Градски дерби је припао млађем брату, новосађани су победили Танго 6:3, мада није било лако на терену као што резултат говори.

У понедељак је одигран дерби у хали у Бајмоку :

кмф Летећи Бајмочани – кмф Летећи Холанђани  3:4 (0:3)

Врбашани су били ослабљени неиграњем искусних првотимаца Дамира Маћиженског, Зорана Стијеповића и Жељка Зечевића. Али млади састав врбашана је био бољи ривал и головима Филипа Јакшића у 3.минуту и двоструког стрелца Немање Шћепановића у 4. и 7. минуту првог дела утакмице отишао на одмор за значајним вођством.

Наставак доноси нешто нервознију игру на обе стране што је кулминирало велико  гужвом свих играча али је присебношћу домаћег капитена Здравка Маравића као и оба тренера све враћено у нормалу без искључења, уз неколико жутих картона на обе стране.

Шушњар Марјан је голом у 30. минуту, смањио резулатат на 1:3, да би већ после два минута Синиша Ђукић повисио на 1:4. До краја су Бајмоћани успели само да ублаже пораз головима Крвавца у 34. и Станића у 40. минуту.

Хала у Бајмоку, гледалаца око 60. Судије – Блажон Владимир (Рума), Радић Стефан (Нови Сад), Вујић Предраг (Кула).

Стрелци: Шушњар у 30, Крвавац у 34, и Станић у 40.мин (Л. Бајмочани), Јакшић у 3, Шћепановић у 4 и 7, Ђукић у 32.мин (Л. Холанђанин). Жути картони: Шушњар и Крвавац у 25. (Л. Бајмочани), Селак Стефан и Селак Немања у 25.мин, Шћепановић у 29.мин (Л. Холанђанин). Нагомилавање прекршаја Л. Бајмочани 10 (5+5), Л. Холанђанин 10 (5+5).

Летећи Бајмочани: Бањанин Никола (голман), Станић Раде, Маравић Здравко /кап./, Чворо Владимир, Шушњар Марјан, Кувељић Никола, Ивковић Андреј, Марић Марко, Вуњак Душан, Маравић Петар, Јерковић Ђорђе, Крвавац Данијел, Ристић Стефан. Тренер: Берић Ђуро.

Летећи Холанђанин: Маринковић Мартин (голман), Перовић Предраг, Јакшић Филип, Шћепановић Немања, Пековић Немања /кап./, Дакић Маријан, Селак Немањан, Селак Стефан, Ђукић Синиша, Докнић Угљеша, Радовић Данило, Лазетић Радослав, Тепавчевић Милош (голман). Тренер: Игор Мирицки.

Табела VII коло: 1. Пчиња 19.бодова, 2. АПА футсал 15.бодова, 3. Летећи Холанђанин 14. бодова, 4. Летећи Бајмочани 12.бодова, 5. Мићко Тренд 10.бодова, 6. Нови Сад 9.бодова, 7. Танго 3. бода, и 8. Хајдук 0.бодова.

На истоку су се одиграле три утакмице, док је екипа Тисе из Новог Бечеја била слободна. У вршачком Миленијуму су се састали у дерби утакмици кола Форум и Викинг из Руме. Иако су домаћи важили за изразитог фаворита три велика бода однео је КМФ“Викинг“. Румљани су контролисали игру и резултатску предност током целе утакмице и сасвим заслужено победили коначаним резултатом 4:5(1:2).
Играчи Форума су олаку ушли у утакмицу, што их на крају коштало пораза. Викинг је био смиранији и сигурнији на терну. После првог дела и резултата од 1:2 за госте опет су се поновиле несхватљиве грешке домаћих играча што је Викинг знао да казни и поведе са вискоких 1:4. Искусни Везмар  је покренуо Форум из летаргије и вршчани су дођли до нерешеног резултата 4:4. Међутим није било снаге за потпуни преокрет. У последњим минутима игре, из полуконтре Викинг постиже гол, за коначан резултат 4:5. Поред Везмара вреди истаћи и вратара домаћих док су румљани тимски дошли до злата вредне победе…

ФОРУМ Вршац

У Кикинди су се састали домаћа истоимена екипа против Краљевиђева из Качарева, домаћини су славили резултатом 5:3.

И у Панчеву је домаћи тим, новајлија у Футсал лиги Војводине поразио Индианс 2013 из Инђије резултатом 6:0 али због неправилности у организацији утакмице комесар за такмичење још није регистровао утакмицу…

Кикинда: Кикинда – Краљевићево  5:3,

Панчево: Динамо – Индианс 2013   6:0*,

Вршац: Форум – Викинг   4:5,

у 7. колу је била слободна екипа Тисе из Новог Бечеја.