ЛИГА ШАМПИОНА: Барселона прејака за Економац

Да, срце је хтело, ту нема дилеме, жеља је постојала, као и план којим би се супротставили квалитетнијем ривалу, али све је то „ударило у зид“ реалности – и то баш снажно. Једноставно, Економац је испред себе имао квалитетнијег ривала, а посао је још додатно био отежан због повреда, без првог голмана Момчиловића и са ровитим Рајчевићем, Талесом и Игором. За разлику од прошле сезоне и дуела у „Језеру“, шампион Србије није био равноправан ривал Барселони, учеснику последњег завршног турнира Футсал купа и шампиону Европе из 2012. и 2014. године,  која је била убедљива на домаћем терену у „Блауграни“, у првом колу турнира Групе Б Елитне фазе УЕФА футсал лиге шампиона – 6:1 (4:1).

Према званичној статистици, Економац је шутирао више у оквир гола од Барселоне – 12 према 8, али је домаћин био много прецизнији.

Покушао је стратег Крагујевчана Предраг Рајић да изненади противника са капитеном Рнићем као голманом-играчем од самог почетка (играо је тако највећим делом утакмице) и успео је у првим минутима, пошто је првак Србије преузео иницијативу, држао лопту у ногама и тако спречавао противника да напада, чак могао и да победе. Међутим, ударац из даљине Адолфа у шестом, који је завршио иза леђа голмана Антонића, па погодак Фераа у осмом минуту, све су променили.

Тренуци наде су се вратили после поготка Диванеија, до кога је лопта дошла на десној страни после слободног ударца и додавања испред шестерца противника Рнића и Талеса, средином првог полувремена. Убрзо затим се Игор нашао у контранападу испред Хуанхоа, који је одличном интервенцијом ногом испред казненог простора, практично, спречио изједначење.

У 14. минуту, Дијего и Ферао су преварили Рајчевића и Перића на левој страни, лопта се поново нашла у голу Економца и то је био почетак краја. До одласка на одмор је погодио поново Адолфо, по повратку на терен Аикардо и последњи Лозано, за коначних 6:1. У међувремену, у 29. минуту, пенал са шест метара није искористио Игор, одбранио је Хуанхо.

У првој утакмици турнира у Барселони Југра из Југорска је победила Рекорд из Бјелско-Бјале резултатом 4:3 (2:1). Стрелци за руску екипу су били Лисков у 5. и 8, Шајахметов у 22. и Чишкала у 34. минуту, а голове за пољски тим је дао Кубик у 10, 36. и 40. минуту.

Економац ће се састати у петак са руском Југром из Југорска, најбољом екипом Европе у 2016, од 18.30 часова (од 21.15 играју Барселона и Рекорд), док ће у недељу од 11 часова играти са пољским Рекордом из Бјалско-Бјале (Барселона и Југра се састају од 13.15 часова). Пласман на финални турнир обезбедиће победници четири турнира Елитне фазе Лиге шампиона. Резултате, табеле и парове свих утакмица можете да погледате овде.

Снимак утакмице Барселона – Економац можете да погледате овде.

УЕФА ФУТСАЛ ЛИГА ШАМПИОНА – ЕЛИТНА ФАЗА – ГРУПА Б – ПРВО КОЛО

БАРСЕЛОНА – ЕКОНОМАЦ 6:1 (4:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Адолфо у 6, 2:0 Ферао у 8, 2:1 Диванеи у 10, 3:1 Дијего у 14, 4:1 Адолфо у 18, 5:1 Аикардо у 22, 6:1 Лозано у 35. минуту. ДВОРАНА: „Блауграна“. СУДИЈЕ: Едуардо Фернандеш Коељо, Мигел Кастиљо (обојица из Португала) и Алесандро Малфер (Италија). ЖУТИ КАРТОНИ: Игор, Талес (Економац). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Барселона 1 (0+1), Економац 4 (1+3). ПЕНАЛИ: Економац 1 (0).

БАРСЕЛОНА: ХУАНХО (голман), АИКАРДО, ДИЈЕГО, АДОЛФО, ЕСКЕРДИЊА, Рожер, Лео Сантана, Бојис, Лозано (капитен), Ферао, Хозелито, Артур, Ортего, Плана (голман). Тренер: Андрес Алварез.

ЕКОНОМАЦ: АНТОНИЋ (голман), ПЕРИЋ, ИГОР, ДИВАНЕИ, ТАЛЕС, Матијевић, Рнић (капитен), Сорокин, Витор Уго, Рајчевић, Милановић (голман), Момчиловић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

(Фото: Facebook/FCBFutbolSala)