LIGA ŠAMPIONA: Barselona prejaka za Ekonomac

Da, srce je htelo, tu nema dileme, želja je postojala, kao i plan kojim bi se suprotstavili kvalitetnijem rivalu, ali sve je to „udarilo u zid“ realnosti – i to baš snažno. Jednostavno, Ekonomac je ispred sebe imao kvalitetnijeg rivala, a posao je još dodatno bio otežan zbog povreda, bez prvog golmana Momčilovića i sa rovitim Rajčevićem, Talesom i Igorom. Za razliku od prošle sezone i duela u „Jezeru“, šampion Srbije nije bio ravnopravan rival Barseloni, učesniku poslednjeg završnog turnira Futsal kupa i šampionu Evrope iz 2012. i 2014. godine,  koja je bila ubedljiva na domaćem terenu u „Blaugrani“, u prvom kolu turnira Grupe B Elitne faze UEFA futsal lige šampiona – 6:1 (4:1).

Prema zvaničnoj statistici, Ekonomac je šutirao više u okvir gola od Barselone – 12 prema 8, ali je domaćin bio mnogo precizniji.

Pokušao je strateg Kragujevčana Predrag Rajić da iznenadi protivnika sa kapitenom Rnićem kao golmanom-igračem od samog početka (igrao je tako najvećim delom utakmice) i uspeo je u prvim minutima, pošto je prvak Srbije preuzeo inicijativu, držao loptu u nogama i tako sprečavao protivnika da napada, čak mogao i da pobede. Međutim, udarac iz daljine Adolfa u šestom, koji je završio iza leđa golmana Antonića, pa pogodak Feraa u osmom minutu, sve su promenili.

Trenuci nade su se vratili posle pogotka Divaneija, do koga je lopta došla na desnoj strani posle slobodnog udarca i dodavanja ispred šesterca protivnika Rnića i Talesa, sredinom prvog poluvremena. Ubrzo zatim se Igor našao u kontranapadu ispred Huanhoa, koji je odličnom intervencijom nogom ispred kaznenog prostora, praktično, sprečio izjednačenje.

U 14. minutu, Dijego i Ferao su prevarili Rajčevića i Perića na levoj strani, lopta se ponovo našla u golu Ekonomca i to je bio početak kraja. Do odlaska na odmor je pogodio ponovo Adolfo, po povratku na teren Aikardo i poslednji Lozano, za konačnih 6:1. U međuvremenu, u 29. minutu, penal sa šest metara nije iskoristio Igor, odbranio je Huanho.

U prvoj utakmici turnira u Barseloni Jugra iz Jugorska je pobedila Rekord iz Bjelsko-Bjale rezultatom 4:3 (2:1). Strelci za rusku ekipu su bili Liskov u 5. i 8, Šajahmetov u 22. i Čiškala u 34. minutu, a golove za poljski tim je dao Kubik u 10, 36. i 40. minutu.

Ekonomac će se sastati u petak sa ruskom Jugrom iz Jugorska, najboljom ekipom Evrope u 2016, od 18.30 časova (od 21.15 igraju Barselona i Rekord), dok će u nedelju od 11 časova igrati sa poljskim Rekordom iz Bjalsko-Bjale (Barselona i Jugra se sastaju od 13.15 časova). Plasman na finalni turnir obezbediće pobednici četiri turnira Elitne faze Lige šampiona. Rezultate, tabele i parove svih utakmica možete da pogledate ovde.

Snimak utakmice Barselona – Ekonomac možete da pogledate ovde.

UEFA FUTSAL LIGA ŠAMPIONA – ELITNA FAZA – GRUPA B – PRVO KOLO

BARSELONA – EKONOMAC 6:1 (4:1)

STRELCI: 1:0 Adolfo u 6, 2:0 Ferao u 8, 2:1 Divanei u 10, 3:1 Dijego u 14, 4:1 Adolfo u 18, 5:1 Aikardo u 22, 6:1 Lozano u 35. minutu. DVORANA: „Blaugrana“. SUDIJE: Eduardo Fernandeš Koeljo, Migel Kastiljo (obojica iz Portugala) i Alesandro Malfer (Italija). ŽUTI KARTONI: Igor, Tales (Ekonomac). NAGOMILAVANJE PREKRŠAJA: Barselona 1 (0+1), Ekonomac 4 (1+3). PENALI: Ekonomac 1 (0).

BARSELONA: HUANHO (golman), AIKARDO, DIJEGO, ADOLFO, ESKERDINJA, Rožer, Leo Santana, Bojis, Lozano (kapiten), Ferao, Hozelito, Artur, Ortego, Plana (golman). Trener: Andres Alvarez.

EKONOMAC: ANTONIĆ (golman), PERIĆ, IGOR, DIVANEI, TALES, Matijević, Rnić (kapiten), Sorokin, Vitor Ugo, Rajčević, Milanović (golman), Momčilović (golman). Trener: Predrag Rajić.

(Foto: Facebook/FCBFutbolSala)