ЛИГА ШАМПИОНА: Купатадзе уписао други пораз Економцу

Првак Србије Економац је изгубио од Југре из Југорска у другом колу Групе Б Елитне фазе УЕФА футсал лиге шампиона – 2:3 (1:1).

Дан после убедљивог пораза од Барселоне, којим су шансе за прво место и пласман на завршни турнир сведене на ниво теорије, Крагујевчани су изашли на дуел са представником Русије са још већим кадровским проблемима због повреда, па се тако Игор и Талес нису ни нашли у протоколу. Без обзира на то, почели су добро и повели у 9. минуту преко Матијевића, на асистенцију Рајчевића. Ипак, бројни напади Југре (три пута више удараца ка голу ривала од Економца – 9 према 3 у оквир и 12 према 4 ван оквира гола у првом полувремену) коначно су донели погодак тој екипи у завршници првог полувремена, када је мрежу затресао Нандо.

Током утакмице у „Блауграни“ досуђен је само један прекршај, направио га је Матијевић у 8. минуту, а судије нису показале ниједан картон.

Повео је Економац и у другом полувремену, преко Рајчевића у 26. минуту, па средином другог дела изједначио Шајахметов на додавање Катате, пре него што је голман Југре Купатадзе сместио лопту, преко готово целог терена, у мрежу Крагујевчана 46 секунди пре краја. Догодило се у то у тренуцима када је шампион Србије безуспешно покушавао да угрози његову мрежу са голманом-играчем.

У другој утакмици другог кола Групе Б, Барселона је победила Рекорд из Бјелско-Бјале резултатом 3:1 (1:1). Стрелци за шпанску екипу су били Ескердиња у 17, Ферао у 28. и Адолфо у 39. минуту, а за госте Алекс Вијана у 17. минуту.

Тако ће првак Европе из 2016. одлучити о месту на завршном турниру са домаћином у недељу од 13.15 часова, док ће се од 11 часова састати Економац и Рекорд из Бјелско-Бјале.

Резултате, табеле и парове свих утакмица Елитне фазе Лиге шампиона можете да погледате овде.

УЕФА ФУТСАЛ ЛИГА ШАМПИОНА – ЕЛИТНА ФАЗА – ГРУПА Б – ДРУГО КОЛО

ЕКОНОМАЦ – ЈУГРА 2:3 (1:1)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Матијевић у 9, 1:1 Нандо у 18, 2:1 Рајчевић у 26, 2:2 Шајахметов у 31, 3:2 Купатадзе у 40. минуту. ДВОРАНА: „Блауграна“. СУДИЈЕ: Мигел Кастиљо, Едуардо Фернандеш Коељо (обојица из Португала) и Анђело Галанте (Италија). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Економац 1 (1+0), Југра без прекршаја.

ЕКОНОМАЦ: АНТОНИЋ (голман), ПЕРИЋ, МАТИЈЕВИЋ, СОРОКИН, РАЈЧЕВИЋ, Рнић (капитен), Диванеи, Витор Уго, Милановић (голман), Момчиловић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

ЈУГРА: КУПАТАДЗЕ (голман), МАРСЕНИО, НАНДО, ЧИШКАЛА, ВОЛИНИЈУК, Шајахметов, Лисков, Афанасијев, Кајо, Давидов (капитен), Сигнев, Пирогов, Катата, Шевченко (голман). Тренер: Темур Алекберов.

(Фото: Facebook/FCBFutbolSala)