LIGA ŠAMPIONA: Kupatadze upisao drugi poraz Ekonomcu

Prvak Srbije Ekonomac je izgubio od Jugre iz Jugorska u drugom kolu Grupe B Elitne faze UEFA futsal lige šampiona – 2:3 (1:1).

Dan posle ubedljivog poraza od Barselone, kojim su šanse za prvo mesto i plasman na završni turnir svedene na nivo teorije, Kragujevčani su izašli na duel sa predstavnikom Rusije sa još većim kadrovskim problemima zbog povreda, pa se tako Igor i Tales nisu ni našli u protokolu. Bez obzira na to, počeli su dobro i poveli u 9. minutu preko Matijevića, na asistenciju Rajčevića. Ipak, brojni napadi Jugre (tri puta više udaraca ka golu rivala od Ekonomca – 9 prema 3 u okvir i 12 prema 4 van okvira gola u prvom poluvremenu) konačno su doneli pogodak toj ekipi u završnici prvog poluvremena, kada je mrežu zatresao Nando.

Tokom utakmice u „Blaugrani“ dosuđen je samo jedan prekršaj, napravio ga je Matijević u 8. minutu, a sudije nisu pokazale nijedan karton.

Poveo je Ekonomac i u drugom poluvremenu, preko Rajčevića u 26. minutu, pa sredinom drugog dela izjednačio Šajahmetov na dodavanje Katate, pre nego što je golman Jugre Kupatadze smestio loptu, preko gotovo celog terena, u mrežu Kragujevčana 46 sekundi pre kraja. Dogodilo se u to u trenucima kada je šampion Srbije bezuspešno pokušavao da ugrozi njegovu mrežu sa golmanom-igračem.

U drugoj utakmici drugog kola Grupe B, Barselona je pobedila Rekord iz Bjelsko-Bjale rezultatom 3:1 (1:1). Strelci za špansku ekipu su bili Eskerdinja u 17, Ferao u 28. i Adolfo u 39. minutu, a za goste Aleks Vijana u 17. minutu.

Tako će prvak Evrope iz 2016. odlučiti o mestu na završnom turniru sa domaćinom u nedelju od 13.15 časova, dok će se od 11 časova sastati Ekonomac i Rekord iz Bjelsko-Bjale.

Rezultate, tabele i parove svih utakmica Elitne faze Lige šampiona možete da pogledate ovde.

UEFA FUTSAL LIGA ŠAMPIONA – ELITNA FAZA – GRUPA B – DRUGO KOLO

EKONOMAC – JUGRA 2:3 (1:1)

STRELCI: 1:0 Matijević u 9, 1:1 Nando u 18, 2:1 Rajčević u 26, 2:2 Šajahmetov u 31, 3:2 Kupatadze u 40. minutu. DVORANA: „Blaugrana“. SUDIJE: Migel Kastiljo, Eduardo Fernandeš Koeljo (obojica iz Portugala) i Anđelo Galante (Italija). NAGOMILAVANJE PREKRŠAJA: Ekonomac 1 (1+0), Jugra bez prekršaja.

EKONOMAC: ANTONIĆ (golman), PERIĆ, MATIJEVIĆ, SOROKIN, RAJČEVIĆ, Rnić (kapiten), Divanei, Vitor Ugo, Milanović (golman), Momčilović (golman). Trener: Predrag Rajić.

JUGRA: KUPATADZE (golman), MARSENIO, NANDO, ČIŠKALA, VOLINIJUK, Šajahmetov, Liskov, Afanasijev, Kajo, Davidov (kapiten), Signev, Pirogov, Katata, Ševčenko (golman). Trener: Temur Alekberov.

(Foto: Facebook/FCBFutbolSala)