Седмица Јастрепца против Калче, нерешено у Бечеју и Лазаревцу, радост САС-а и Сопота

У претпоследњој утакмици десетог кола Прве лиге Јастребац је био силан у Блацу против Калче 7:1, док су завесу на претпоследњу јесењу етапу друголигашког каравана спустили сусрети: Бечеј – Само право 4:4, Колубара – Пожаревац 2:2, САС – СК Економист 3:2 и Деус футсал – Сопот 4:8!

Подсетимо, претходно је ФОН славио у Смедереву (7:1), Винтер спорт био бољи у Нишу од Ивањице (4:3), РБ се осладио у Врању (4:3) и Нова Пазова у Новом Пазару (3:0), баш као и Зуфо у Бујановцу против младог тима Економца (4:1) и Бањица у Београду против Пирота (11:0).

Јастребац је најновијом „тројком” избио на седмо место са 15 бодова, док је Калча једанаести, са свега четири

Јунак тријумфа Блачана био је двоструки стрелац Матија Урошевић (са 16 година члан омладинске репрезентације Србије – U19!), мрежу ривала затресли су још и Никола Мицић, Душан Вукајловић, Рајко Лазовић, Јован Цветановић и Маринко Судимац, док је част Нишлија спасао Стефан Спасић.

Црни низ Калче – осми пораз за редом, на почетку тријумф против Српске у Београду (6:4) и реми код куће са Смедеревом (4:4) и онда неуспеси против Врања (2:11), Винтер спорта (3:5), Ивањице (1:5), РБ-а (0:6), ФОН-а (2:4), Економца (2:5), Нове Пазове (0:3) и сад Јастрепца (1:7).

С друге стране, Блачани су вечерас славили први пут још од 28. септембра и трећег кола (дотле максимални) и гостовања Српској!

Јастребац – Калча 7:1 (2:0)

Блаце – Дворана: „Чика Дача Јовановић”. Гледалаца: 350. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Александар Јакшић (Горњи Милановац) и Страхиња Радовић (Крагујевац). Стрелци: 1:0 Урошевић у 1, 2:0 Мицић у 3, 3:0 Вукајловић у 27, 4:0 Урошевић у 30, 5:0 Лазовић у 33, 6:0 Цветановић у 34, 7:0 Судимац у 38, 7:1 Спасић у 39. минуту. Жути картони: Лазовић (Јастребац), Стојадиновић, Максимовић, Вукоичић, Тасић (Калча).

Нагомилавање прекршаја: Јастребац 10 (6-4), Калча 12 (5-7).

ЈАСТРЕБАЦ: ПАВЛОВИЋ, МИЦИЋ, УРОШЕВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, РАДОЈИЧИЋ, Савић, Рајковић, Чолић, Вукајловић, Лапчевић, Судимац, Танасковић, Лазовић, Гајић.

КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, ПЕШИЋ, СТОЈАНОВИЋ, МАКСИМОВИЋ, МАТЕЈЕВ, Арсић, Ристић, Вукоичић, Спасић, Тасић, Илић, Соколовић, Стојадиновић.

Бечеј је против екипе Само право водио 1:0, 2:1 и 3:2 и на крају спашавао живу главу!

Егзекутори за домаћина били су Стефан Кораћ, Срђан Голуб, Бојан Ћулум и Игор Дражић; код Београђана „браво” заслужују троструки стрелац Никола Лекић и Елвис Рамадани.

У 5. минуту удаљен је тренер гостију Мирослав Марјановић због уласка у терен у прекиду игре и одгуривања играча Бечеја

Миодраг Вучковић (Бечеј) поцрвенео је у 5. минуту због одгуривања противника у прекиду игре, док је Милош Денић (Само право) искључен у 31. минуту због другог жутог картона

Бечеј – Само право 4:4 (1:0)

Бечеј – Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”. Гледалаца: 100. Судије: Драгутин Божовић (Кула), Милош Јоцовић (Нови Сад) и Никола Алексић (Београд). Стрелци: 1:0 Кораћ у 1, 1:1 Лекић у 22, 2:1 Голуб у 25, 2:2 Лекић у 27, 3:2 Ћулум у 32, 3:3 Лекић у 37, 3:4 Рамадани у 39, 4:4 Дражић у 40. минуту. Жути картони: Ловре, Дражић (Бечеј), Лекић, Петронијевић, Денић (Само право). Црвени картони: Вучковић (Бечеј) у 5. и Денић (Само право) у 31. минуту. Искључење: Марјановић (тренер Само право) у 5. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Бечеј 7 (4-3), Само право 8 (4-4).

БЕЧЕЈ: ЋУРЧИЋ, СИМИЋ, КОРАЋ, ДРАЖИЋ, ЛОВРЕ, Ћулум, Кобиљски, Вендер, Мандаџић, Голуб, Илчешин, Вучковић, Пеленгић, Вадаски.

САМО ПРАВО: МИЈАИЛОВИЋ, ИНАЈЕТОВИЋ, МАРКОВИЋ, ЛЕКИЋ, РАМАДАНИ, Радуловић, Вујасиновић, Денић, Секулић, Петковић, Јанчевски, Мандић, Петронијевић.

Колубара је на крилима Луке Лазаревића и Стефана В. Живковића два пута имала предност, али је Пожаревац стигао до вредног ремија захваљујући Николи Гостојићу, потписнику на два гола!

Колубара – Пожаревац 2:2 (1:1)

Лазаревац – Дворана: „Колубара”. Гледалаца: 100. Судије: Небојша Панић (Београд), Ђорђе Нинић (Београд) и Марко Мартиновић (Лазаревац). Стрелци: 1:0 Лазаревић у 19, 1:1 Гостојић у 20, 2:1 С. В. Живковић у 32, 2:2 Гостојић у 35. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Колубара 5 (4-1), Пожаревац 9 (5-4).

КОЛУБАРА: РАДИВОЈЕВИЋ, С. В. ЖИВКОВИЋ, ЉУБОЈЕВИЋ, ЛАЗАРЕВИЋ, ПЕТКОВИЋ, Ђукетић, Госпавић, Бељић, С. Д. Живковић.

ПОЖАРЕВАЦ: ЈОВИЋ, ЈОЦИЋ, МИТРОВИЋ, ЈЕРЕМИЋ, ДРАКУЛИЋ, Радосављевић, Живадиновић, Милашиновић, Радисављевић, Гостојић, Миловановић, Животић.

У Зрењанину – драма, иако је почетак личио на рутинску победу чете Миливоја Батинице!

САС је стекао два гола капитала захваљујући двоструком стрелцу Игору Аранитовићу, али је СК Економист изједначио у финишу преко Николе Јовића и Димитрија Михића. И, онда, „бум” – Александар Томин био је бржи од сирене за славље домаћина!

ИНТЕРЕСАНТНО У ЗРЕЊАНИНУ: Детаљ с меча САС – СК Економист Фото: Фејсбук /Н. Ј.

САС – СК Економист 3:2 (2:0)

Зрењанин – Дворана: „Кристална”. Гледалаца: 150. Судије: Бане Папишта (Сремска Митровица), Бојан Граовац (Рума) и Петар Радојчић (Инђија). Стрелци: 1:0 Аранитовић у 4, 2:0 Аранитовић у 13, 2:1 Јовић у 38, 2:2 Михић у 39, 3:2 Томин у 40. минуту. Жути картони: Живанов (САС), Главоњић, Грујић (СК Економист).

Нагомилавање прекршаја: САС 6 (2-4), СК Економист 9 (4-5).

САС: РОДИЋ, ЖИВАНОВ, АРАНИТОВИЋ, ТОМИН, РАДЕНКОВИЋ, Мандић, Рашић, Лојпур, Блажић, Милићев, Шкорић, Нишевић.

СК ЕКОНОМИСТ: ГРУЈИЋ, МИХИЋ, ГЛАВОЊИЋ, ЈОВИЋ, СТОЈКОВИЋ, Јововић, Чобановић, Младеновић, Стаменковић, Плужников.

Сопот се вратио кући, на Космај, певајући заслугом Николе Виријевића, способног да чак четири пута погоди мрежу Деус футсала!

Голгетерски расположени били су и Владимир Милић, Дејан Јанковић, Михајло Милутиновић и Никола Ђурић, док код поражених Митровчана плусеве заслужују Урош Сладојевић, Душан Тодић, Милан Петрић и Александар Лазић.

ТРИ БОДА КАО КОСМАЈ: Сопоћани славе у Сремској Митровици Фото: Фејсбук

Деус футсал – Сопот 4:8 (3:4)

Сремска Митровица – Дворана: „Пинки”. Гледалаца: 50. Судије: Благоје Мијаиловић (Вршац), Небојша Маринковић (Смедерево) и Владан Радуловић (Београд). Стрелци: 1:0 Сладојевић у 1, 1:1 Виријевић у 4, 1:2 Милић у 6, 1:3 Виријевић у 7, 2:3 Тодић у 14, 2:4 Јанковић у 16, 3:4 Петрић у 18, 3:5 Милутиновић у 26, 4:5 Лазић у 27, 4:6 Ђурић у 29, 4:7 Виријевић у 34, 4:8 Виријевић у 39. минуту. Жути картони: Тодић (Деус футсал), Милић (Сопот).

Нагомилавање прекршаја: Деус футсал 8 (3-5), Сопот 8 (1-7).

ДЕУС ФУТСАЛ: МАЦАНОВИЋ, СЛАДОЈЕВИЋ, СИМИЋ, ПЕТРИЋ, СТОЈЧЕВИЋ, Тодић, Лазић, Бојић, Шимић, Ђокић.

СОПОТ: Н. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, ИВИЋ, ВИРИЈЕВИЋ, ЂУРИЋ, М. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, Милутиновић, Симић, Милић, Јанковић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 10. КОЛО

Петак, 16. новембар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – ФОН 1:7 (0:3)

(Филиповић 21 – Арсић 1, Петрашевић 6, 25, Вулетић 20, Пешић 32, Цветковић 33, Кокотовић 38)

Субота, 17. новембар

ВРАЊЕ: Врање – РБ 3:4 (2:0)

(Додић 11, Д. Тасић 17, Марковић аутогол 26 – Прокић 25, Марковић 27, Цветковић 34, Тојчић 37)

НИШ: Винтер спорт – Ивањица 4:3 (2:2)

(Крстић 10, 30, Н. В. Станковић 18, Ристић 21 – В. Стојковић 1, Јовановић 11, Г. Лишанин 32)

Недеља, 18. новембар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Нова Пазова 0:3 (0:0)

(Тепавчевић 30, Рокнић 33, Реџовић аутогол 37)

Понедељак, 19. новембар

БЛАЦЕ: Јастребац – Калча 7:1 (2:0)

(Урошевић 1, 30, Мицић 3, Вукајловић 27, Лазовић 33, Цветановић 34, Судимац 38 – Спасић 39)

Среда, 29. новембар

БЕОГРАД: Српска – Економац (20.30)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Ђорђе Нинић, делегат: Јован Беч)