Србија одлична али Шпанија ипак победила у гротлу Брезе

Пред препуним трибинама хале Бреза у Горњем Милановцу, вечерас је одигран први пријатељски меч између У19 репрезентација Србије и Шпаније.

Србија У19 – Шпанија У19   2:4 (0:1)

Изабраници селектора Владимира Јовановића су дали максимум и одиграли врло добар меч али са друге стране су имали можда и тренутно најбољу селекцију У19 на свету. Шпанци су показали квалитет и искуство док су орлићи показали да су два пораза против Мађарске У19 селекције били случајност… Труд, жеља и хтење су били довољни уз одличну атмосферу у хали да се постигне два гола али је ипак црвена фурија славила са два гола разлике…

Већ после 65 секунди Шпанија је повела голом Давида Пене, и тада се чинило да се орлићима не пише добро… Међутим, иако се играло још пуних 19. минута мреже су мировале. Евидентан је напредак наше У19 селекције од мечева са вршњацима из Мађарске. Наставак доноси још квалитетнији и пре свега ефикаснији футсал. Шпанија је головима Полвила у 26.минуту и Родригеза два минута касније повела са тада убедљивих 3:0 али су орлићи узвратили преко бившег капитена Миковића у 30.минуту, и голом Лазара Маринковића у 38. минуту. Тада се још није знало питање победника јер се Србија приближила на минималних 2:3, али у последњем минуту утакмице гол постиже Антонио Перез за коначних 4:2!

Организација утакмице је била на врхунском нивоу, а град Горњи Милановац и кмф Металац Колорадо су показали да се футсал воли и прати у овом делу Србије.

15. јануар 2019. у 19.00. Горњи Милановац, хала „Бреза“. Гледалаца око 1200. Судије: Петровић Ђорђе, Јакшић Александар и Буројевић Бојан (сви Србија). Жути картони: Рикардо Гонсалевес у 15.мин (Шпанија), и Никола Милашиновић у 30.мин. Стрелци: Давид Пена у 2.мин, Бернат Полвил у 26.мин, Адриан Родригез у 28.мин, Антонио Перез у 40.мин (Шпанија), Давид Миковић у 30.мин, и Лазар Маринковић у 38.мин за Србију.

СРБИЈА У19: Владан Кољајић /голман/, Лазар Маринковић, Јован Урошевић, Матија Урошевић, Марко Стојановић, Немања Милановић /кап. голман/, Немања Димитријевић, Енсар Реџовић, Ђорђе Росић, Андреј Влајковић, Никола Милашиновић, Давид Миковић, Зоран Арђељан и Александар Мандић. Селектор: Владимир Јовановић.

ШПАНИЈА У19: Адриан Переира /голман/, Давид Пена, Антонио Перез, Мануел Ромеро, Кристиан Молина, Хесус Алваро /голман/, Бернат Полвил, Нестор Гомез, Алберто Мирас, Игњацио Торес /кап./, Алехандро Церон, Рикардо Консалвес, Адриан Ривера и Адриан Родригез. Селектор: Албер Канилас Алавес.

(Фото: Игор Гачић ФСС)