ФСВ: Тиса покорила Нови Сад, а Викинг показао зубе Холанђанима

Почео је и бараж тј. наставак такмичења у две лиге на футсал теренима у Војводини. Провласирана Тиса је гостовала у Новом Саду истоименој екипи и високо поразила домаћина са убедљивих 10:2, а стрелци за новобечејце су били Губеринић 4, Пакаи 2, Летић, Чичић, Икрашев и Целин по један гол.

У Апатину је виђена права голеада, славио је домаћи АПА Футсал са 9:7 против фаворизованог Форума из Вршца. Док су у Оџацима домаћа Пчиња и новајлија Динамо из Панчева ремизирали 5:5, и на крају виђена је права драма сасвим неочекивано у Врбасу.

Летећи Холанђани су повели у првом полувремену 3:0 пред око 250 верних навијача али наставак је био драматичан. Викинг из Руме је показао зашто је играо Другу футсал лигу Србије, за 7-8 минута је у наставку изједначио на 3:3, из брзих контра напада. Просто је невероватно да са овако квалитетном партијом румљани нису сакупили више бодова у првом делу такмичења… Али врбашани су ипак успели у последњих 120 секунди да преко искусних Дражана Арвајиа и Марка Живкуцина победе са заслужених 5:3, са пет играча у пољу уместо вратара.

Нови голови – ХАЈДУК Кула

У другој скупини, од наредне године, 4. футсал лиги Војводине су такође одигране занимљиве футсал утакмице. У Бајмоку се заслужено славио гост, Кикинда је победила Летеће Бајмочане са 8:5. У Кули домаћи Хајдук је коначно почео да се буди и сигурном игром победио госте из Инђије са високих 8:3. Треба истаћи да су у хали ОШ „Шадор Петефи“ замењени нови голови идеални за футсал утакмице. И на крају, у дербију зачеља бодови су припали домаћину екипи Танга која је у Новом Саду победила фењераша КМФ Краљевићево из Качарева 7:4.

8. НОВИ САД 7 1 1 5 20 : 48 -28 4

Предстојећег викенда наставља се завршница – плеј-офа утакмицама 16. кола, а састају се:

1. Петак, 15.03. 2019. године,  у  21.00 Нови Бечеј:  ТИСАПЧИЊА Кравуково,
  2. Субота, 16.03.2019. године, у  20.45 Панчево:  ДИНАМО – НОВИ САД,
  3. Понедељак, 18.03.2019. године у  18.00 Вршац: ФОРУМ – ЛЕТЕЋИ ХОЛАНЂАНИН Врбас, и
  4. Понедељак, 18.03. 2019. године, у 20.00 Рума: ВИКИНГАПА ФУТСАЛ Апатин.

15. КРАЉЕВИЋЕВО 5 1 0 4 26 : 29 -3 3

Предстојећег викенда наставља се завршница – плеј- аута утакмицама 16. кола, а састају се:

1. Недеља, 17.03.2019. године у 19.00 Инђија: ИНДИАНС 2013 – ТАНГО Нови Сад,
  2. Недеља, 17.03.2019. године у 20.00 Качарево: КРАЉЕВИЋЕВО – ХАЈДУК Кула, и
  3. Недеља, 17.03.2019. године у 20.30 Кикинда: КИКИНДА – МИЋКО ТРЕНД Нови Сад.

(Фото – КМФ Тиса Нови Бечеј и КМФ Хајдук Кула)